Domov INÉ Samková si zlomila oba členky

Samková si zlomila oba členky

Česká snoubordistka Eva Samková si zlomila oba členky počas sobotňajších pretekov snoubordkrosových tímov v rámci podujatia Svetového pohára v rakúskom Montafone. Olympijskú víťazku zo Soči 2014 a bronzovú medailistku z Pjongčangu 2018 previezli ihneď do nemocnice, kde sa podrobila operácii.

Samková spolu s kolegom Jiřím Kubičíkom skončili v dopoludňajších pretekoch druhí a získali tak pre Českú republiku prvý cenný kov v súťaži zmiešaných tímov.

„Eva pri kopnutí dosky v cieli chcela dosiahnuť čo najlepší výsledok, snoubord strčila pod seba, ale nejako sa jej ´zakúsla´ hrana. Keď som k nej bežal, tak už bola v slzách,“ citoval Kubičíka portál idnes.cz.

Samkovej tréner Marek Jelínek uviedol, že jeho zverenkyňa je z celej udalosti veľmi nešťastná. Niektoré české médiá už prišli s informáciou, že Samková s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne ZOH v Pekingu.

Olympijský závod, na ktorom mala obhajovať bronz z Pjongčangu 2018, je naplánovaný na 9. februára. „Evka si zlomila oba členky. Rekonvalescencia bude samozrejme nejakú dobu trvať.

To je zatiaľ všetko, čo teraz vieme. Dúfajme, že bude v pohode a že sa z toho čo najskôr dostane hlavne mentálne, pretože je samozrejme veľmi nešťastná,“ povedal Jelínek.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Verstappen a Thompsonová­‑Herahová získali športových Oskarov za rok 2021

Holandský pilot F1 Max Verstappen a jamajská šprintérka Elaine Thompsonová­‑Herahová sa st…