Domov BASKETBAL Šampiónom Euroligy premiérovo Efes

Šampiónom Euroligy premiérovo Efes

Nemecký Kolín nad Rýnom hostil uplynulý víkend Final Four basketbalovej Euroligy. Miestenku na vyvrcholenie najprestížnejšej európskej ligy pod basketbalovými košmi si vybojovali v play­-off talianske Miláno, turecký Efes, ruská Moskva a aj víťaz základnej časti španielska Barcelona.

Vzhľadom na aktuálnu formu boli favoritom Turci, ktorí sa v prvom semifinále stretli s moskovským CSKA. V napínavom zápase si postup do finále vybojovali hráči Anadolou Efes (89:86).

V druhom semifinále sa stretli Barcelončania, ktorých v posledných týždňoch posilnil aj skúsený španielsky reprezentant Pau Gasol, s milánskym celkom, ktorý bol príjemným prekvapením súťaže.

Aj druhý zápas v Kolíne bol mimoriadne vyrovnaný a o druhom finalistovi rozhodol za stavu 82:82 kôš 0,5 sekundy pred klaxónom. Úspešným strelcom bol Kevin Higgins v drese barcelonského FC.

Slovenská stopa vo finále

V nedeľnom dueli o tretie miesto prekvapili Milánčania mierneho favorita CSKA Moskva, keď ho zdolali 83:73. Vo večernom finále zanechal výraznú stopu aj slovenský reprezentant v drese FCB Kyle Kuric, ktorý počas 24 minútovej porcie na palubovke zaznamenal 18 bodov.

Ani to však nestačilo, pretože turecký tím ťahala dvojica Micic – Larkin, ktorá dovedna zaznamenala 46 bodov a nakoniec priviedla Anadolou Efes ku svojmu premiérovému euroligovému titulu (86:81).

ano, foto: TASR/DPA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…