Domov FUTBAL Ščasný skončil v Nitre po 17 dňoch

Ščasný skončil v Nitre po 17 dňoch

Český futbalový tréner Michal Ščasný už nie je trénerom fortunaligového FC Nitra. V meste pod Zoborom vydržal len 17 dní. S tímom sa pritom nedostal ani k riadnym zápasom. Je to pre neho už tretia negatívna skúsenosť so slovenskou najvyššou súťažou.

Predstavitelia klubu uviedli, že spoločne so Ščasným ukončili spoluprácu aj s jeho asistentami Martinom Peškom a Jozefom Petránim. „Dôvodom boli rozdielne predstavy o smerovaní klubu. Všetkým menovaným za ich doterajšiu prácu pre klub ďakujeme.

Viac by sme sa k tejto téme nechceli vyjadrovať,“ uviedli v stanovisku na oficiálnom webe zástupcovia klubu Peter Hammer a Nik Schwarz.

Český kouč vydržal v Nitre len 17 dní, keď s mužstvom odštartoval zimnú prípravu 4. januára. Viedol ho vo dvoch prípravných dueloch, v ktorých Nitra zdolala Púchov (2:1), resp. prehrala so Šamorínom (2:4).

Ščasný tak skončil veľmi rýchlo aj v treťom pôsobisku v pozícii hlavného trénera. V Trnave vydržal 180 dní, v Senici o 40 viac. Na pozícii hlavného trénera ho nahradil Peter Lérant.

Štyridsaťtriročný kouč od decembra 2019 viedol rok ŠKF Sereď. V minulosti trénoval aj Komárno či Nové Zámky. Počas hráčskej kariéry pôsobil v Dunajskej Strede, rezerve Bayeru Leverkusen, Austrii Viedeň či Rijeke. Ide už o siedmu trénerskú výmenu vo Fortuna lige v aktuálnom ročníku.

red, TASR, foto: facebook/FC NitraNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Real Madrid vybojoval prvú trofej v sezóne

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Athleti…