Domov FUTBAL Semifinále LM bez Ronalda i Messiho, nezastaviteľný Bayern

Semifinále LM bez Ronalda i Messiho, nezastaviteľný Bayern

Štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov priniesli veľmi zaujímavé výsledky. Od nešťastného konca Atalanty, cez postupový záver Lipska a trestuhodné zahodenie obrovskej šance Sterlinga až po gólovú smršť Bayernu, z ktorej sa hráčom Barcelony ešte teraz točí hlava. Semifinále LM bude od roku 2005 po prvýkrát bez jedného z dvojice Messi, Ronaldo.

Zatiaľ, čo Ronaldov Juventus nepostúpil ani do štvrťfinále, keď skončil na štíte Lyonu, barcelonská družina okolo Messiho mala po zlom závere domácej ligy za cieľ pobiť sa aspoň o ušatú trofej.

Bitka z toho veru bola veľká, avšak s plačom odchádzali práve Katalánci.

Semifinále futbalovej ligy číslo jeden na starom kontinente obstarajú doterajší suverén tohtoročnej edície LM Bayern Mníchov, francúzsky gigant PSG a prekvapiví účastníci tejto fázy RB Lipsko a Olympique Lyon.

Atalanta Bergamo – PSG 1:2 (1:0)

– postupuje PSG

Góly: 27. Pašalič – 90. Marquinhos, 90+3. Choupo-Moting

Prekvapenie tejto sezóny, talianska Atalanta Bergamo, mala na dosah obrovské víťazstvo. Od postupu medzi štvoricu najlepších ju delili doslova sekundy. Veď ešte na samom konci zápasu viedla 1:0.

O to sa postaral ešte v prvom polčase Pašalič. Druhopolčasové dobýjanie bránky Marca Sportiella však prinieslo Parížanom to najsladšie ovocie.

Už gól Marquinhosa v 90. minúte Atalantu šokoval, ale v predĺžení by boli  predsa len postupové šance na oboch stranách. Ten skutočný šok však prišiel o 3 minúty neskôr.

Choupo-Moting zobral Talianom aj poslednú nádej na zastúpenie v semifinále LM.

Hráči z hlavného mesta Francúzska postúpili po senzačnom závere, keď o ich semifinálovej účasti rozhodli 3 minútky.

RB Lipsko – Atlético Madrid 2:1 (0:0)

– postupuje Lipsko

Góly: 51. Olmo, 88. Adams – 71. Joao Felix (penalta)

Atlético vstupovalo do zápasu ako mierny favorit, veď nemecký tím predsa len v závere domácej súťaže nepredvádzal celkom stabilné výkony.

V prvom polčase gól nepadol, a tak skóre otvárala až presná trefa Daniho Olma, Španiela v službách nemeckého celku, v 51. minúte. Presne o 20 minút neskôr sa už začínalo od znova.

To výhodu pokutového kopu využil Joao Felix. Keď sa už už schyľovalo k predĺženiu, tak sa do lopty oprel spoza šestnástky Adams. Jeho ranu nešťastne tečoval Savič a Oblak bol bezmocný.

Záverečný tlak už Atléticu na gólovú odpoveď nestačil. V semifinále si tak zahrajú dva tímy, ktoré o svojom postupe rozhodli v samom závere štvrťfinálových duelov.

FC Barcelona – Bayern Mníchov 2:8 (1:4)

– postupuje Bayern

Góly: 7. Alaba (vlastný), 57. Suarez – 4. a 31. Müller, 22. Perišič, 27. Gnabry, 63. Kimmich, 82. Lewandowski, 85. a 89. Coutinho

Dátum 14. 8. mal každý futbalový fanúšik zapísaný v kalendári veľkými červenými písmenami. Štadión svetla v Lisabone totiž hostil najväčší štvrťfinálový šláger tohto ročníka LM.

Bayern Mníchov, ktorý od 11. januára neprehral a od 9. februára ťahá víťaznú šnúru, sa pokúsil zastaviť ďalší gigant.

Španielska Barcelona síce prežívala ťažkú sezónu, ale možnosť získať jedinú tohtosezónnu trofej mala byť predsa len veľkou motiváciou. A ostalo pri slove „mala“.

Bayern dlho nečakal, aby ukázal svoju silu. Už v 4. minúte sa presadil Müller. V siedmej minúte sa trafil Alaba, tentokrát pre zmenu za svojho brankára, takže bolo vyrovnané a futbalový fanúšik očakával nádherný futbalový večer.

A futbalový fanúšik fandiaci nemeckému majstrovi ho mal skutočne fantastický.

Bavori sa do prestávky presadili ešte trikrát. Perišič, Gnabry i Müller prekonali toho správneho brankára a tak bolo po polhodine hry, a piatich nemeckých góloch, prakticky o osude zápasu rozhodnuté.

Oddaný futbalový fanúšik si však povedal, že Barcelona už otočila aj vyššie rozdiely v skóre. Musela by to však byť iná, nie tohtoročná Barcelona.

Blaugranas síce zásluhou Suareza znížili v 57. minúte na 2:4, no to bolo z ich strany úplne všetko. V ostatných minútach tak maximálne robili štatistov rozbehnutým Bavorom.

Tí v záverečnej pol hodine nastrieľali ďalšie štyri góly, postupne sa presadil Kimmich, Lewandowski a dvakrát bývalý hráč Barcy Coutinho, aby spôsobili katalánskemu gigantovi jednu z najtrpkejších prehier v jeho histórii 2:8.

Katalánci si zo zápasu odniesli jediné pozitívum, a síce, že bol v tejto hororovej sezóne definitívne ich posledný.

Manchester City – Olympique Lyon 1:3 (0:1)

– postupuje Olympique

Góly: 69. De Bruyne – 24. Cornet, 79. a 87. Dembele

Jediný zástupca ostrovného futbalu v tejto fáze LM bol jednoznačný favorit. V Lige majstrov sa však na favoritov nehrá, čo ukázal francúzsky celok v 24. minúte, keď sa presadil Cornet.

Citizens mali síce herne navrch, loptu za pozorného Lopesa dostal však až v 69. minúte Kevin de Bruyne. Kto čakal, že Guardiolovu družinu tento zásah ukľudní, čakal márne.

Ďalšia rana pre anglický futbal prišla v 79. minúte po chybe v strede poľa z kopačky striedajúceho Dembeleho. Nebol by to však Manchester City, keby si nevypracoval sľubné šance.

Jednu takú, viac ako 100-percentnú, však trestuhodne zahodil Sterling v 85. minúte. A trest prišiel.

Po chybe brankára Edersona doklepol loptu za jeho chrbát opäť Dembele, ktorého hviezdny večer tak zaistil Francúzom senzačný postup do semifinále, kde vyzvú nezastaviteľný Bayern.