Domov INÉ Zimné športy Shiffrinovej vyznanie mame

Shiffrinovej vyznanie mame

Presne 300 dní trvala absencia Mikaely Shiffrinovej v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Fenomenálna slalomárka sa po februárovej rodinnej tragédii a strate otca odmlčala zo súťažného diania a dlho zbierala sily na návrat.

V marci na sklonku uplynulej sezóny vo švédskom Aare nevyšiel Shiffrinovej návrat pre koronavírus, v októbri v rakúskom Söldene ju zasa v ouvertúre novej súťažnej zimy stopol nedoliečený chrbát.

Tretí pokus vo fínskom Levi už vyšiel. Shiffrinová ho premenila na druhé miesto v slalome, keď ju zdolala iba slovenská súperka Petra Vlhová. Viac ako výsledok však 25-ročnú Američanku potešilo, že sa vôbec vrátila.

„Neodvážila som sa snívať, že vystúpim na pódium. Nebola som si istá, ako to celé dopadne. Od februára som dlho premýšľala, či je to vôbec možné. Nakoniec som sa postavila na štart a zistila som, že je to tá najlepšia vec, čo som mohla urobiť,“ povedala Shiffrinová.

Rodáčka z Vailu v americkom štáte Colorado venovala dojemné vyznanie svojej mame a zároveň hlavnej trénerke Eileen, ktorá predovšetkým stojí za jej návratom na súťažné svahy.

„Je veľa tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí mi pomohli a viedli ma, kým som si napokon povedala, že sa chcem vrátiť. Mám okolo seba množstvo obetavých ľudí, ktorým patrí moja vďaka. Potom je tu ešte jeden človek, jeden – jediný.

Ona je hlavný dôvod toho, že som teraz v Levi. Dodala mi pevnosť a inšpiráciu a rozsvietila moju oblohu. Ty a Ja sme to zvládli. Dostali sme sa až sem a robíme to celkom dobre. Ale najdôležitejšie zo všetkého je, že to robíme spolu. Milujem Ťa,“ znie Shiffrinovej odkaz matke.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Osrblí budú uskladňovať sneh

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí budú rovnako ako v popredných zahraničných stredisk…