Domov INÉ Skvelá Vlhová hneď v úvode na pódiu

Skvelá Vlhová hneď v úvode na pódiu

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová začala výborne sezónu Svetového pohára 2020/2021. V sobotňajšom obrovskom slalome v rakúskom Söldene obsadila vynikajúce 3. miesto a siedmykrát v kariére sa v SP dostala v tejto disciplíne na pódium.

Úradujúcej majsterke sveta v obrovskom slalome Petre Vlhovej nevyšlo prvé kolo na ľadovci Rettenbach a so stratou 2,02 sekundy za líderkou Martou Bassinovou z Talianska jej patrila až 10. priečka.

„Neviem, kde bol problém. Na strmine som nešla tak, ako to dokážem. Musím si to rozobrať. Stále mám tie najvyššie ciele a v druhom kole chcem dať do toho všetko,“ povedala Vlhová pre RTVS po prvej súťažnej jazde v novej sezóne.

Fantastické 2. kolo

Druhé kolo však zajazdila Slovenka skvele a dosiahla v ňom najlepší čas spomedzi všetkých tridsiatich účastníčok, čo jej stačilo na posun nahor o sedem pozícií.

„Po prvom kole som bola na seba nahnevaná a v druhom som sa snažila zmeniť mentálny prístup. Technicky som nešla zle, ale veľa som brzdila a v cieli to boli dve sekundy.

To som sa snažila zmeniť, pustiť to a ísť tak, ako jazdím na tréningu. Veľmi sa teším z tretieho miesta. Dala som do toho všetko a napokon to vyšlo,“ prezradila Slovenka po pretekoch do kamier RTVS.

Doterajším maximom Petry Vlhovej v obrovskom slalome v Söldene bola 8. pozícia z októbra 2016. V kariére si Vlhová pripísala už 35. pódium v SP.

Prvú priečku si napokon udržala Bassinová a druhá bola jej krajanka a obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu pre celkovú víťazku SP Federica Brignoneová.

V celkovom účtovaní Brignoneová zaostala za Bassinovou o 14 stotín sekundy, Vlhová v konečnom poradí stratila na víťazku 1,13 sekundy.

Bassinová si vyjazdila ešte len druhé prvenstvo v pretekoch SP, v minulosti triumfovala tiež v obrovskom slalome v americkom Killingtone v závere novembra 2019.

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…