Domov INÉ Zimné športy Skvelý úspech mladých biatlonistiek

Skvelý úspech mladých biatlonistiek

Slovenské biatlonistky robia na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov obrovskú radosť. Mladučké pretekárky získali minulý víkend v rakúskom Obertillia dve medaily. Pričinili sa o ne kadetka Ema Kapustová, ktorá získala bronz a juniorka Henrieta Horvátová sa stala dokonca vicemajsterkou sveta.

Zatiaľ, čo slovenské seniorské biatlonové reprezentantky z MS medailu nepriniesli, senzačne ich zastúpujú mladé nasledovníčky.
Kadetský bronz

Mladučká Ema Kapustová v sobotných individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km predviedla ako jediná spomedzi 99 pretekárok čistú streľbu a napokon boli v cieli rýchlejšie len dve pretekárky. Za víťazkou Jeanne Richardovou z Francúzska zaostala o 1:03,1 minúty, za striebornou Slovinkou Lenou Repincovou o približne pol minúty.

„Ešte teraz tomu neverím. Som šťastná z toho, že sa mi konečne podarili štyri nuly po dlhých, dlhých pretekoch. Na trati to nebolo to, čo by som chcela, trošku mi tam stuhli nohy, ale lyže išli. Po poslednej stojke som chcela predviesť, že sa zatnem a že to ešte dobehnem v slušnom čase. Snažila som sa rozložiť si tempo, aby som to zvládla, ale v poslednom kole som mala už fakt dosť.

Čo sa týka streľby, ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným. Na strelnici som toho už viac predviesť nevedela, ale na trati ešte je čo zlepšovať,“ uviedla Kapustová pre portál slovenskybiatlon.sk.

Juniorské striebro

Ešte o stupienok vyššie vystúpala v nedeľných vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km Henrieta Horvátová. Na strelnici mala bilanciu 0-1-0-0 a bežecky sa na trati postupne zlepšovala. V cieli ju predstihla iba Benedová, ktorá ako jediná v konkurencii 90 štartujúcich vybielila všetkých 20 terčov.

Horvátová druhým miestom dosiahla svoj doteraz najlepší výsledok na vrcholnom podujatí. „Stále tomu neverím, aj keď mám medailu na krku. Veľmi sa teším, formu som si načasovala správne. Nešla som na štart s nejakými očakávaniami, aby som to nepokazila. Začala som fajn a na trati som si držala tempo.

Pred posledným výstrelom som už cítila dosť veľký tlak, preto som si spravila dlhšiu pauzu a dala som si na ňom záležať. Je to skvelý pocit a budem sa snažiť zvládnuť čo najlepšie aj ďalšie preteky na MS,“ povedala Horvátová pre portál slovenskybiatlon.sk.

sam, TASR, foto: TASR/Ján Krošlák  • ZOH: Slováci so zlepšenými výkonmi

    Po úvodných nepresvedčivých výsledkoch predsa len našli slovenskí športovci na Zimných oly…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…