Domov INÉ Slafkovský sa prvým triumfom v sezóne nabudil na MS

Slafkovský sa prvým triumfom v sezóne nabudil na MS

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Alexander Slafkovský zvíťazil na podujatí Svetového pohára v slovinskom Tacene v kategórii C1. V nedeľnom finále predviedol líder svetového rebríčka čistú jazdu a pripísal si ôsmy triumf v kariére. Pre Slafkovského je to prvá výhra na podujatí SP od augusta 2019 a dobrá vzpruha pred júlovými MS v nemeckom Augsburgu.

V úplnom závere to vyzeralo, že 39-ročný Slovák o triumf príde, no domácemu Benjaminovi Savšekovi pripočítali rozhodcovia v cieli dodatočne dvojsekundový trest za dotyk na trinástej červenej bránke a odsunuli ho na tretie miesto (+0,56 s).

Druhú priečku obsadil ďalší Slovinec Luka Božič, ktorý urobil jednu chybu na „šestke“ a stratil 17 stotín sekundy.

Slafkovský si tak napravil chuť po tohtoročných nevýrazných výkonoch, keď mu nevyšli ME v Liptovskom Mikuláši a na predošlých dvoch podujatiach SP sa nepredstavil vo finále.

„Znamená to pre mňa veľa, dlho som nič nevyhral a v tejto sezóne to bolo prvé finále. Urobil som maximum a stačilo to na víťazstvo,“ uviedol Slafkovský tesne po pretekoch v televíznom rozhovore pre Medzinárodnú kanoistickú federáciu (ICF).

V celkovom hodnotení SP poskočil zo štrnásteho na piate miesto a v najlepšej desiatke doplnil krajanov Mateja Beňuša (4) a Marka Mirgorodského (7).

Tomu sa darilo menej – aj on síce predviedol vo finále bezchybnú jazdu, no stratil až 2,62 sekundy a skončil na šiestom mieste.

Spomenie si, ako získať medailu?

Vodných slalomárov čakajú v júli majstrovstvá sveta v Augsburgu a sezónu Svetového pohára uzavrú na prelome augusta a septembra vo Francúzskom Pau (26.-28. augusta) a španielskom La Seu (2.-4. septembra).

„Je pravda, že záverečné preteky pred svetovým šampionátom vedia nabudiť, ale je to ešte ďaleko. V Augsburgu som dlho nebol, no naposledy som tam získal medailu. Musím si spomenúť, ako som to urobil,“ dodal Slafkovský pre webový portál canoe.sk.

sam, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…