Domov INÉ Vodné športy Slafkovský v národnom tíme na úkor Martikána

Slafkovský v národnom tíme na úkor Martikána

Alexander Slafkovský bude aj v tejto sezóne súčasťou slovenskej reprezentácie C1 vo vodnom slalome. Miesto si zaistil na úkor dvojnásobného olympijského víťaza Michala Martikána.

Slafkovský zvíťazil v nedeľných pretekoch 6. kola Slovenského pohára v Čunove, ktoré boli zároveň záverečným nominačným podujatím. Doterajší člen národného tímu uspel práve pred Martikánom o 0,78 sekundy.

Pred záverečnou fázou nominácie pritom nebol v ideálnej pozícii, keď na istotu potreboval dvakrát vyhrať. V sobotu síce obsadil druhé miesto, ale zdolal ho iba Matej Beňuš, ktorý má vďaka účasti na olympiáde v Tokiu v národnom tíme isté miesto.

38-ročný Slafkovský si tak sčasti napravil chuť po neúspešnej olympijskej kvalifikácii, keď mu nevyšli posledné preteky na ME v Ivrei a účasť v Tokiu si na jeho úkor vybojoval Beňuš. Tretím členom reprezentačného tímu v C1 mužov bude Marko Mirgorodský. Ten si to zaistil už v sobotu, keď mu na definitívu stačilo tretie miesto.

V ženskej céjednotke budú reprezentovať Slovensko okrem olympioničky Moniky Škáchovej aj Zuzana Paňková a Simona Glejteková, ktorá si zaistila miesto v družstve vďaka nedeľnému triumfe pred Paňkovou a Soňou Stanovskou, ktoré dosiahli rovnaký čas.

red, TASR, foto: FB  



Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…