Domov TENIS Slováci na Roland Garros veľa neukázali

Slováci na Roland Garros veľa neukázali

Druhý grandslamový turnaj tenisového roka opustili už v jeho úvodných dňoch všetci slovenskí reprezentanti. Drvivá väčšina z nich neuhrala na parížskom Roland Garros ani jediný set.

Singlisti bez zisku setu

Už nejaký čas nemá Slovensko výraznejších tenistov v singlovom rebríčku a to sa potvrdilo na antukovom grandslame. S Parížom sa v prvom kole rozlúčili Andrej Martin, Norbert Gombos i Anna Karolína Schmiedlová. Všetci traja navyše bez zisku jediného setu.

Norbert Gombos nestačil v 1. kole dvojhry na dvanástku turnaja, Španielovi Pablovi Carrenovi­-Bustovi podľahol 3:6, 4:6, 3:6. Na parížskej antuke tak nenadviazal na vystúpenie z minulého roka, keď postúpil do 3. kola a dosiahol najväčší úspech na podujatí veľkej štvorky.

Väčšie nádeje sa vkladali do Andreja Martina. V Paríži však tiež skončil v prvom kole, keď rovnako ako jeho krajan podľahol 0:3 na sety nasadenej tridsaťdvojke Američanovi Reillymu Opelkovi. Jeho maximom v Paríži tak zostáva 3. kolo z roku 2016.

No a do tretice, prvé kolo bolo záverečnou aj pre jedinú slovenskú tenistku v pavúku Annú Karolínu Schmiedlovú. Ako kvalifikantka bola prikrátka na domácu tenistku Kristinu Mladenovičovú.

V prvom sete sa síce držala, no v druhom úplne zlyhala a súperka jej nadelila kanára. Jej maximom zostáva 3. kolo, v ktorom bola vlani a predtým v roku 2014.

Do 2. kola iba Polášek

Slovenskú vlajku tentokrát nepodržali ani deblisti. Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou na parížskej antuke prehrali hneď v prvom kole s gruzínsko­-japonským párom Oksana Kalašnikovová, Nao Hibinová.

No a prekvapením je aj vypadnutie šampiónov tohtoročného Australian Open už v druhom kole. Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom síce prešli cez prvú prekážku, keď zdolali argentínsko­-dánsku dvojicu Andres Molteni, Frederik Nielsen.

Ako sa však ukázalo tuhý boj v prvom kole im zobral množstvo síl, a v druhom kole nasadené päťky nestačili na kazašský pár Alexander Bublik, Andrej Golubev a podľahli im v dvoch setoch.

sam, foto: TASR/AP