Domov INÉ Zimné športy Slováci vyjadrujú Fialkovej podporu

Slováci vyjadrujú Fialkovej podporu

Zmiešaná biatlonová štafeta na juhokórejských olympijských hrách bola pre Slovensko veľmi nešťastná. Na druhom úseku nás organizátori z trate stiahli, pretože naši súperi nám nadelili kolo.

Štafetu, ktorá na základe svojho zloženia mala šancu urobiť dobrý výsledok, odštartovala Paulína Fialková, ktorá na tejto olympiáde už ukázala, že v nej môžeme nájsť nasledovníčku Nasti Kuzminovej.

Bohužiaľ, streľba v ľahu našej reprezentantke vôbec nevyšla, keď trafila do čierneho len jedenkrát z ôsmich pokusov. Následne zabudla odbehnúť jedno trestné kolečko, za čo si štafeta vyslúžila 2 trestné minúty, a v podstate bolo po pretekoch.

Kuzminová na druhom úseku už bola v takej strate za najlepšími, že našu štafetu stiahli z trate. Paulína Fialková bola zo svojho neúspechu veľmi nešťastná a v rozhovore pre RTVS sa nevyhla aj slzám.

Podpora uvedomelých fanúšikov

Slováci, ktorí sú inak veľkými športovými kritikmi sa k Fialkovej postavili veľmi ľudsky. Popri kritikoch, ktorí sa schovávajú na sociálnych sieťach, väčšina uvedomelých fanúšikov adresovala Paulíne povzbudivé slová, medzi nimi aj prezident Andrej Kiska, tenistka Dominika Cibulková, či spevák Paľo Habera.

Anastasia Kuzminová, pre ktorú bola toto celkom nová situácia, keďže sa v pretekoch väčšinou pohybuje na popredných miestach sa vyjadrila, že Paulíne treba pomôcť a povzbudiť ju, pretože ju ešte čakajú preteky a taktiež má celú kariéru pred sebou.

Teraz sa ukážte, akí ste fanúšikovia

Prezident Kiska vo svojom statuse povzbudil nielen samotnú biatlonistku, ale poďakoval aj jej kolegom za ich reakcie. „Chcem jej takto na diaľku odkázať: Hlavu hore. Stáva sa to. Taký je šport. Nejde o život. Vieme, že ste skvelá biatlonistka a tešíme sa na vaše ďalšie úspechy, ktoré určite prídu. Jedny nevydarené preteky nič neznamenajú. Aj na tejto olympiáde ste nám dopriali veľa radosti“

„Bolo mi jej strašne,strašne ľuto?… Netreba robiť z toho nejaku národnu tragédiu, veď je to fakt len ŠPORT! Teraz treba tychto ľuďí podržať a byť s nimi!!! Teraz sa ukážte ľudkovia, akí ste fanušikovia, keď niečo nevyjde!“ napísal na instagrame spevák Paľo Habera.

 

Jasné,že som to sledoval a bolo mi jej @paja.fialkova strašne,strašne ľuto?Myslíte,že existuje nejaký športovec a človek,ktorý by chcel zažiť niečo podobné? V pretekoch,kde nejdete za seba, ale aj za ostatných kamarátov a za svoju krajinu? Za 60 sekund sa vám zruti celý svet. Je to váš svet-vaše povolanie, vaša hrdost, je to to, čo viete robiť najlepsie zo všetkých ľuďí vo vašej krajine. Takíto ľudia maju talent, obrovsku pracovitosť a odvahu reprezentovať svoju krajinu!!☝Bola by to veľmi idylická predstava, keby všetko vyšlo.Dnes to Paulíne a ďalším našim nevyšlo.Áno-aj také veci sa stávaju.Netreba robiť z toho nejaku národnu tragédiu, veď je to fakt len ŠPORT! Teraz treba tychto ľuďí podržať a byť s nimi!!! Teraz sa ukážte ľudkovia, akí ste fanušikovia, keď niečo nevyjde! A prosím média, aby vážili v tomto a inych hodnoteniach športovcov slová ako -“ hanba, katastrofa” a podobne.Skuste si to sami!!Mimochodom toto dievča dosiahlo pred pár dňami na olympiáde svoj životný uspech (5miesto) a urobilo pre Slovensko viac ako 99,99% z nás. Fandím so zdravým rozumom???

Príspevok, ktorý zdieľa @ pavolhabera,

„Paulina chcela by som povedat len tolko,tvoje piate miesto na olympiade bol pre mna osobne jeden z naj momentov celej olympiady a bola som hrda ze mame taku SLOVENKU!?? … nikto nema pravo ta sudit ani hodnotit lebo nikto neobuva tvoje topanky… neboj sa,chleba nebude lacnejsi ani drahsi a na vsetko dobre aj zle sa rychlo zabudne.. pozdravujem ta a myslim na Teba,“ poslala Fialkovej pozdrav Dominika Cibulková.

Samozrejme, našli sa aj takí, ktorí sa jej začali vysmievať a osočovať ju. Redakcia ŠPORT žurnálu sa však pridáva k tej prvej skupine a vyjadruje Paulíne Fialkovej podporu, aby aj naďalej dokázala prinášať našej krajine výsledky, ako predviedla v individuálnych pretekoch.

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Osrblí budú uskladňovať sneh

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí budú rovnako ako v popredných zahraničných stredisk…