Domov FUTBAL Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava tohtotýždňovú odvetu 2. predkola Ligy majstrov. Na domácom trávniku podľahli Ferencvárosu Budapešť 1:4 a nepostúpili do 3. predkola LM. Slovenský tím tak pokračuje v rovnakej fáze Európskej ligy.

Obrat vo Ferencvárosi

Belasí zaznamenali v prvom dueli dvojzápasu na ihrisku Ferencvárosu úspech, keď si pripravili dobrú pôdu pred odvetou.

Domáci síce viedli od 70. minúty po góle Kristoffera Zachariassena, no zverenci trénera Weissa st. dokázali skóre otočiť.

O obrat slovenského šampióna sa postarali v záverečnej desaťminútovke presnými zásahmi Guram Kašia a Tigran Barseghjan. Najmä gól druhého menovaného stál za to.

„Je to pre nás veľké víťazstvo, ale sme len v polčase. Po výkone v Batumi a v Podbrezovej nám málokto veril, ale toto mužstvo ukázalo, že má kvalitu.

Verím, že ak budeme zdravotne v poriadku, môžeme postúpiť. Ferencváros má výborný tím, dnes to bol vynikajúci futbal z obidvoch strán.

Zvládli to aj ľudia na tribúnach, bolo to v rámci fair play. Verím, že aj domáci zápas prebehne v takom duchu, že sa bude písať o futbale.

Som unavený, ale šťastný z toho, čo predviedlo moje mužstvo proti silnému súperovi,“ jasal lodivod belasých Weiss st.

Odvetu nezvládli

Na vypredanom Tehelnom poli však nemala belasá rozprávka šťastný koniec. Hostia nasadili na domácich od začiatku agresivitu, často na hranici regulárnosti.

Z tohto štýlu hry však ťažili a ešte v prvom polčase stratil Slovan svoju výhodu z prvého duelu. Skóre otvoril v 20. minúte Boli, ktorý zužitkoval center z ľavej strany.

Domáci takmer vzápätí odpovedali, Čakvetadze vysunul Barseghjana a ten strelou z ostrého uhla na bližšiu žrď trafil brvno.

Po vyše polhodine hry naklonili hostia vývoj dvojzápasu vo svoj prospech. Abena odhlavičkoval center iba Mmaeemu, ktorého prudkú strieľanú prihrávku usmernil do siete Zachariassen.

V druhom polčase mali hostia niekoľko príležitostí na poisťujúci zásah, no tešili sa Slovanisti.

V 70. minúte si na rohový kop nabehol kapitán De Marco a nekompromisnou hlavičkou znížil na 1:2. Blížiace sa predĺženie však v predposlednej minúte riadneho hracieho času odmietol Traore.

Slovan už nestihol ohroziť hosťujúceho gólmana, naopak otvorené dvere v domácej obrane využil na štvrtý zásah Laidouni.

Úradujúci slovenský šampión sa tak presunie do 3. predkola Európskej ligy, kde bude jeho súperom grécky Olympiakos Pireus.

red, TASR, foto: TASR/Martin Baumann