Domov HOKEJ Slovan sa teší z 9. hokejového titulu

Slovan sa teší z 9. hokejového titulu

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v šiestom zápase finále Kaufland play off Tipos extraligy 2021/2022 a získali titul majstra SR. V nedeľu triumfovali na ľade HK Nitra 5:2 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Jeden podnet za druhým

Finálová séria medzi Slovanom a Nitrou bola veľmi napätá. Tvrdé zákroky na ľade dopĺňali provokatívne vyjadrenia v médiách. Nitra počas série dokonca podala podnet na Ligovú Radu na prešetrenie neoprávneného štartu hráča

Rastislava Gašpara a kontumáciu tretieho finálového zápasu HK Nitra – HC Slovan Bratislava (2:6), ktorý sa hral 26. apríla. „To je vyplakávanie Nitry. My to máme zo zväzu odobrené, tak neviem, o čom sa bavíme,“ odkázal tréner Slovana Andrej Podkonický.

Po druhom dueli podávali zas podnet na Disciplinárnu komisiu Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) Slovanisti pre fauly dvoch nitrianskych hráčov.

Po štvrtom sa zas dodatočných trestov voči trojici Slovanistov dožadovala Nitra. DK SZĽH všetky podnety zamietla.

Slovan vyhral dvakrát v Nitre

Na ľade však ťahali Slovanisti predsa len za dlhší povraz i keď po prvých dvoch meraniach síl v Bratislave bol stav série 1:1.

Slovanisti si hneď v prvom nitrianskom zápase vzali naspäť požičané, no Nitra vo štvrtom dueli vyrovnala na 2:2. Séria tak putovala späť do Bratislavy za vyrovnaného stavu, pričom belasí využili domáce prostredie a dostali sa k dôležitému tretiemu finálovému bodu a mečbalu.

V nervóznom šiestom dueli padol gól až v polovici stretnutia, tešili sa hostia. Domáca Nitra ešte do prestávky vyrovnala a do tretej časti sa tak šlo za vyrovnaného stavu.

Haščák síce naklonil misky váh na stranu Slovana, no Nemec nepotreboval na vyrovnanie ani 20 sekúnd. Kľúčový tak bol gól o 50 sekúnd nato, keď sa do čierneho trafil obranca belasých Golian.

V snahe o vyrovnanie stiahol lodivod domácich Antonín Stavjaňa z hry brankára, no v početnej výhode, avšak s prázdnou bránkou, Nitrania dvakrát inkasovali a ich sen o titule sa rozplynul.

Najlepší v histórii

Hokejisti Slovana Bratislava získali už svoj deviaty majstrovský titul a osamostatnili sa na čele historickej tabuľky. Druhé sú Košice, ktoré triumfovali v najvyššej slovenskej súťaži osemkrát.

Extraliga má vo svojej histórii naďalej sedem rôznych víťazov. Pre trénera Slovana Andreja Podkonického je to prvý titul v kariére v pozícii hlavného trénera, vlani ho získal vo Zvolene ako asistent Petra Oremusa.

„Tlak bol obrovský, ale verili sme tímu. Ak hral svoj hokej, nebál som sa. Mali sme ťažkú sériu s Košicami a vedeli sme, že ak takto budeme hrať aj s Nitrou, tak ju zdoláme.

Je to odmena za prácu, ktorú robím a v ktorej sa snažím zlepšovať. Potvrdil som si, že som na dobrej ceste,“ povedal po zápase Podkonický.

Buček bol najlepším

Útočník Nitry Samuel Buček sa stal najproduktívnejším hráčom hokejovej Tipos extraligy v sezóne 2021/2022. V súčte základnej časti a play off získal celkovo 88 kanadských bodov, čo bolo o 16 viac, než mal druhý v poradí Brant Harris zo Slovana Bratislava.

Buček sa stal s 54 gólmi aj suverénne najlepším strelcom súťaže. Dvadsaťtriročný útočník zároveň získal Zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča play­‑off.

Vo vyraďovacej časti odohral 19 zápasov, v ktorých získal 24 kanadských bodov za 13 gólov a 11 asistencií. Útočník porazeného finalistu sa stal siedmym držiteľom Zlatej korčule pre najužitočnejšieho hráča play­‑off najvyššej slovenskej súťaže, pričom až šesťkrát sa stalo, že ju nezískal hráč víťazného tímu.

Buček ju dostal aj v roku 2019, Nitra vtedy podľahla vo finále Banskej Bystrici.

max, TASR, foto: TASR/Henrich MišovičNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…