Domov VOLEJBAL Slovenky vstúpili do zlatej ligy zle

Slovenky vstúpili do zlatej ligy zle

Slovenské volejbalové reprezentantky vstúpili do tohtoročnej Zlatej európskej ligy dvomi prehrami. V prvom turnaji skupiny B, ktorý hostilo ukrajinské Záporožie, nestačili najskôr na Bulharky a následne ani na domáce hráčky.

S Bulharkami sa Slovenky stretli po viac než siedmich rokoch a celkovo dvanástykrát, na konte majú dve víťazstvá a desať prehier. Naše volejbalistky dokázali hrať so svojimi súperkami vyrovnane len v druhom sete.

V prvom a treťom sete si favoritky utvorili výrazný náskok a priebeh kontrolovali, Slovenky im najviac vzdorovali v druhej časti, v ktorej viackrát dokázali vyrovnať (8:12, 12:12, 17:20, 20:20), ale v závere sa k setbalom dostali len Bulharky a druhý premenili.

Bulharky si pomáhali najmä úspešnými blokmi (15:3) a kvalitným podaním (8:0 na esá) a slovenské volejbalistky porazili 3:0 na sety (-14, -24, -15).

„Nehrali sme dnes dobre, nebojovali sme. Súper bol kvalitný, ale keby sme hrali na našej úrovni, tak by sme sa mu vyrovnali, pretože nehrali nič špeciálne.

Mali sme komplikovaný týždeň, prišli sme o nejaké hráčky, náročné cestovanie narušilo tréningy a toto bol výsledok. Máme na viac, nebol to náš štandardný výkon. Z toho som sklamaný, ale musíme sa skonsolidovať a pripraviť na zajtrajší dôležitý zápas s Ukrajinou,“ povedal po zápase tréner Sloveniek Marco Fenoglio.

Ani druhý duel však Slovenkám nevyšiel podľa predstáv. Proti domácim Ukrajinkám síce začali lepšie, v prvom sete ušli na 13:6 a aj keď v závere pripustili drámu (z 22:15 na 22:22), koncovku získali. Druhú časť po vyrovnanom priebehu v závere vybojovali Ukrajinky a vyrovnali.

V úvode tretej časti si Slovenky utvorili sedembodový náskok (11:4) a po výhre 25:14 viedli 2:1, vo štvrtom sete však rovnaký nástup vyšiel domácemu tímu (11:4) a išlo sa do tajbrejku. V ňom Ukrajinky v úvode odskočili na 6:2 a Slovenky sa už na obrat nezmohli.

„Som sklamaný. Dva sety sme odohrali na vysokej úrovni, bez problémov sme viedli 2:1, ale potom sme prestali hrať. Potrebujeme vyhrávať, posúvať sa v rebríčku v boji o účasť na majstrovstvách sveta a o to ma táto prehra mrzí viac. Štvrtý set a najmä tajbrejk sme odohrali bez charakteru a vôbec sme nebojovali,“ skritizoval svoje zverenky Fenoglio.

Zlatá európska liga 2021 žien

Slovenky si pripísali prvé body a víťazstvo za zápas s Fínkami, keďže tie sa zo súťaže odhlásili a prehrajú tak v B-skupine všetky zápasy kontumačne. Druhý turnaj je na programe tento týždeň v Plovdive (4.-6. júna), na Final Four do bulharského Ruse (19. – 20. júna) postúpi víťaz skupiny a v prípade triumfu Bulhariek v skupine aj najlepší z troch tímov z druhých priečok.

max, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii VOLEJBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Michalovič a Radosová opäť Volejbalistami roka

Víťazmi ankety Niké Volejbalista roka sa rovnako ako vlani stali Peter Michalovič a Nikola…