Domov INÉ HÁDZANÁ Slovenské hádzanárky v kvalifikácii bez bodu

Slovenské hádzanárky v kvalifikácii bez bodu

Hádzanárky Slovenska prehrali aj vo svojom poslednom zápase v 5. kvalifikačnej skupine na ME 2022 s Maďarskom 19:25. V tabuľke skončili so šiestimi prehrami na poslednom mieste bez bodu.

Slovenky vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa držať s favoritom krok. Darilo sa im to len v prvej polovici prvého polčasu, potom domáce súperkám odskočili na päť gólov – 10:5.

Hostky viackrát po sebe zlyhali v ofenzíve a Maďarky išli do šatne s pohodlným sedemgólovým náskokom (16:9). Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, domáce postupne viedli o 7, 8 aj 9 gólov.Zápas pohodlne doviedli do víťazného konca a vďaka lepším duelom so Španielkami sa stali víťazkami skupiny.

„Myslím si, že sme dnes odohrali dobrý zápas. V prvom polčase sme ale v defenzíve v niektorých situáciách stratili koncentráciu.V útoku sme urobili niekoľko hlúpych chýb. V druhom polčase sme zlepšili obranu, dlho nám nedokázali dať gól.

Opäť sme ale nedokázali dať góly z vyložených šancí. Proti veľmi kvalitnému súperovi sme však ukázali dobrú hru. Musíme sa o dosť zlepšiť, máme šancu sa rozvíjať v budúcnosti,“ zhodnotil posledné kvalifikačné vystúpenie svojich zverenkýň tréner národného tímu Jorge Dueňas.

„Dojem z tohto zápasu bol lepší, ako zo zápasu so Španielkami (20:29, pozn. redakcie). Veľmi dobre zachytala Medveďová, to nám pomohlo v obrane. Nepremenili sme pár čistých šancí zo šestky a to bol asi najväčší rozdiel.

Sme pod novým trénerom, máme iný systém, na ktorom pracujeme, čo potrebuje svoj čas,“ dodala reprezentantka Karin Bujnochová.

Maďarky sa po nedeľnom víťazstve stali víťazkami skupiny. Na šampionát z našej skupiny postúpili aj Španielky, ktoré v poslednom dueli zvíťazili na domácej pôde nad Portugalskom 31:21.

Slovenky prišli o šancu na postup už po marcových prehrách s Portugalskom (21:24 a 21:23).

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…