Domov ATLETIKA Slovenskí paraatléti na ME s tromi striebornými medailami

Slovenskí paraatléti na ME s tromi striebornými medailami

Slovenská reprezentácia v paraatletike získala uplynulý týždeň na majstrovstvách Európy v poľskom meste Bydgoszcz tri strieborné medaily. Postarali sa o ne Marián Kuřeja v hode kuželkou, Ladislav Čuchran v hode oštepom a Dušan Laczkó v hode diskom.

Banskobystričan Kuřeja zopakoval výsledok spred troch rokov z Berlína. „Tajne som dúfal v zlato, no šampión našej disciplíny nám všetkým dáva dva­‑tri metre. Mal som trochu trému, pretože som bol v podstate favorit na medailu.

Nastúpil som navyše prvý zo Slovákov, takže tlak bol veľký. Aj preto som spokojný so striebrom. Konkurenti makajú a výkony sa posúvajú každým dňom. Teraz musím hlavne zapracovať na tom, aby som častejšie triafal výseč.

Často hodím veľmi ďaleko, no výkon je neplatný, pretože sa netrafím do sektoru. To je moja najväčšia slabina,“ zhodnotil svoje pôsobenie na šampionáte Kuřeja.

Novozámčan Laczkó získal premiérový cenný kov z vrcholného podujatia, z výsledku mal veľkú radosť: „Je to vysvedčením mojej práce. Dávam do toho veľmi veľa a teším sa, že sa to začína odzrkadľovať vo výsledkoch.

Výkon bol veľmi dobrý, ale stále je na čom pracovať. Neviem presne v akej som forme, pretože pandémia spôsobila, že viacerí pretekári nesúťažili aj dva roky, no mal by som byť do 6. miesta na svete. Stále nemám isté Tokio, všetko by sa malo vyjasniť 23. júna.“

Prvú medailu vybojoval aj Prešovčan Čuchran, ten však razantne demonštroval maximálne ambície. „Som pripravený bojovať aj o zlato. Výkonnostne som na tom veľmi dobre, hoci som mal pred šampionátom trochu zdravotné problémy a prekonal som aj Covid-19.

S výkonom a aj dĺžkou hodu som spokojný. Konkurencia bola najsilnejšia, víťaz vyrovnal najlepší svetový výkon. Za aktuálne najlepším borcom v mojej disciplíne zaostávam o 1,20 m. To môžu vyriešiť aj lepšie raňajky,“ vyhlásil slovenský oštepár. ν

red, TASR, foto: TASR/Jaroslav Novák Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Po 41 rokoch má Európa víťaza olympijskej stovky

Olympijským šampiónom v behu na 100 m sa stal taliansky atlét Lamont Marcell Jacobs v novo…