Domov TENIS Slovenskí singlisti na US Open skončili

Slovenskí singlisti na US Open skončili

Slovensko malo na poslednom tenisovom grandslame roka v New Yorku v singli štvornásobné zastúpenie. Norbert Gombos a Viktória Kužmová sa prebojovali do hlavnej súťaže z kvalifikácie a doplnili tak dvojicu Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová, ktorí sa dostali priamo do hlavného pavúka.

Norbert Gombos nastúpil v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na US Open proti Španielovi Albertovi Ramosovi­‑Vinolasovi, ktorému však nedokázal výraznejšie vzdorovať. S turnajom sa rozlúčil už po troch setoch 3:6, 4:6 a 5:7.

Aktuálne najlepší slovenský singlista Alex Molčan sa v 1. kole stretol s Brazílčanom Thiagom Monteirom. Zverenec trénerov Mariána Vajdu a Karola Becka nenadviazal na vystúpenie z vlaňajška, keď v New Yorku postúpil až do 3. kola.

Brazílskemu súperovi podľahol v štyroch setoch 4:6, 6:4, 4:6, 1:6 a rozlúčil sa s Flushing Meadows už po prvom kole.

Viktória Kužmová sa stretla na úvod so španielskou hráčkou Sarou Sorribesovou Tormovou. Slovenská hráčka bola v tomto meraní síl úspešnejšia a po hladkom víťazstve 6:3 a 6:4 postúpila do druhého kola.

V ňom ju čakala domáca hráčka 31. nasadená Shelby Rogersová. Slovenka začala skvele, no ani náskok 4:1 v prvom sete jej na zisk čo i len jedného nestačil a s New Yorkom sa rozlúčila po setoch 5:7 a 1:6.

Ešte hladšie ako Kužmová zvládla prvé kolo proti Argentínčanke Nadii Podoroskej Anna Karolína Schmiedlová, ktorá po dvoch setoch 6:3 a 6:2 tiež postúpila do druhého kola.

Jej ďalšou súperkou bola Číňanka Šuaj Cang. Tá sa však postarala o to, že Slovensko prišlo na poslednom grandslame roka aj o posledné želiezko v dvojhre. Schmiedlová podľahla čínskej súperke 5:7 a 1:6.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…