Domov CYKLISTIKA Slovinský duel sa nekoná

Slovinský duel sa nekoná

Pri výpočte najväčších favoritov na celkové víťazstvo na tohtoročnej Tour de France sa najviac skloňoval slovinský duel. Tadej Pogačar a Primož Roglič predviedli minulý rok na francúzskych cestách dychberúci súboj o žltý dres. Tento rok sa však už nič také nezopakuje.

Primož Roglič odstúpil z tohtoročnej Tour de France. Jeho tím Jumbo Visma to oznámil pred nedeľnou 9. etapou z Cluses do Tignes (144,9 km). Tridsaťjedenročného pretekára vyradili zranenia po dvoch pádoch, ktoré utrpel v úvodných troch etapách.

Vyšetrenia síce neodhalili zlomeniny, no utrpel početné pomliaždeniny a škrabance, najmä na ľavej strane. Roglič patril k favoritom na podujatí po vlaňajšom druhom mieste. Po ťažkých pádoch sa však objavili špekulácie, či dokáže preteky vôbec dokončiť.

Priveľké bolesti

V stredajšej časovke ešte dokázal konkurovať a obsadil 7. miesto so 44-sekundovým mankom, no postupne strácal dych a v sobotu prišiel tretí od konca so stratou vyše 35 minút.

„Bolo to spoločné rozhodnutie. Nemá zmysel pokračovať. Teraz sa zameriam na zotavenie a ďalšie ciele,“ citoval Rogliča portál cyclingnews.com. Podľa jeho slov za odstúpenie môže najmä pád v tretej etape, hoci si sprvu neuvedomoval jeho závažnosť: ň

„Nepozeral som sa príliš dopredu. Vždy ide o konkrétny moment a snahu dostať sa cez to. A tak to aj bolo, snažil som sa ísť deň za dňom. Bolesť však bola priveľká. Som sklamaný, neplánoval som to, ale musím to akceptovať,“ dodal Roglič.

ano, foto: instagram Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…