Domov FUTBAL Sokolov čaká ďalší blok kvalifikácie

Sokolov čaká ďalší blok kvalifikácie

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa stretli v nedeľu podvečer v Senci pred septembrovým blokom kvalifikácie MS 2022. Ako informoval tréner národného tímu Štefan Tarkovič, všetci nominovaní sú zdravotne v poriadku a navyše aj v dobrej forme.

Zverenci Štefana Tarkoviča odohrajú v rámci kvalifikácie trojzápas proti Slovinsku (v stredu 1. septembra o 20.45 v Ľubľane), Chorvátsku (v sobotu 4. septembra o 20.45 v Bratislave) a Cypru (v utorok 7. septembra o 20.45 v Bratislave).

„Všetci hráči majú zápasové vyťaženie, presadzujú sa aj strelecky,“ vyjadril sa Tarkovič v nedeľu, pričom narážal najmä na nedávne gólové zápisy Maka, Hancka či Škriniara.

„Vývoj v našej skupine ukázal, že v nej sú vyrovnané mužstvá, ktoré sú schopné si konkurovať. Skupina bude otvorená do posledných bojov. Nedávam si bodové ciele, budem rád, keď zostaneme v hre o postup na majstrovstvá sveta,“ doplnil slovenský lodivod.

Slovensko figuruje v tabuľke „háčka“ na tretej priečke, keď si v úvodných troch dueloch pripísalo remízy na Cypre (0:0) a s Maltou (2:2) a víťazstvo nad Ruskom (2:1). Bolo to ešte v marcovom asociačnom termíne, medzitým sa Slováci zúčastnili na európskom šampionáte, kde nepostúpili zo základnej skupiny:

„Na EURO sme nemali k dispozícii Davida Strelca ani Ivana Schranza. Nebol tam ani Erik Jirka, ktorý je rýchlostný typ. Spôsob hry sa budeme snažiť zmeniť. Zápasy na ME boli troška iné, ako tie, čo na nás čakajú teraz, z tohto pohľadu zvolíme inú stratégiu. Slovinci majú kvalitu a urobia všetko, aby ju ukázali na ihrisku,“ uzavrel Tarkovič.

red, TASR, foto: FB/SFZNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…