Domov FUTBAL Španieli opäť len remizovali

Španieli opäť len remizovali

Španielski futbalisti nedokázali vyhrať ani svoj druhý zápas. Po tom, čo vo svojom otváracom zápase proti Švédsku nedokázali dať ani gól, „iba“ remízu, tentoraz 1:1, uhrali v rámci „slovenskej“ skupiny aj s Poľskom.

Vedenia sa ujali španielski futbalisti. V 25. minúte prihral Gerard Moreno v šestnástke Alvarovi Moratovi, ktorý stál na hranici ofsajdovej línie a lopta skončila v sieti. Rozhodcovia spočiatku odpískali postavenie mimo hry, no po konzultácii s videoasistentom rozhodcu (VAR) zmenili verdikt.

V 34. min mohol Moreno zvýšiť z priameho kopu, no lopta mierila tesne vedľa žrde. Najväčšiu šancu skórovať v prvom polčase premrhali Poliaci dve minúty pred prestávkou. Prudká strela Šwiderského skončila na žrdi a odrazila sa priamo k Lewandowskému. Ten ihneď zakončil a Simon musel predviesť to najlepšie zo svojho brankárskeho umenia.

Poliaci nastúpili do druhého polčasu s vedomím, že hrajú o všetko a potrebujú skórovať. Ich hlavnej hviezde a kapitánovi Lewandowskému sa to podarilo už po ôsmich minútach. Ideálny center do malého vápna mu poslal Jóžwiak a kanonier Bayernu Mníchov hlavičkoval presne.

Radosť „bielo­‑červených“ mohla trvať iba pár sekúnd. Mozer v šestnástke prišliapol nohu Morenovi a Španieli mali k dispozícii pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil sám faulovaný hráč, no zamieril iba do žrde.

Tento moment Španielov zaskočil a ich suverenita sa z trávnika vytratila. Remíza 1:1 znamenala, že po druhom kole ostali Slováci na druhom mieste tabuľky, no na postup potrebovali v záverečnom stretnutí v skupine v stredu 23. júna (po našej uzávierke, pozn. red.) práve proti Španielsku bodovať.