Domov História športu Športové stávkovanie má už dlhú históriu

Športové stávkovanie má už dlhú históriu

74807-4-britain-aintree-horse-racing409498049967

Kurzové stávkovanie je činnosť, pri ktorej sa stávkar snaží odhadnúť výsledok určitej udalosti a svoj tip je ochotný podporiť stávkou, ktorú v prípade úspechu zhodnotí. Záleží na kurze, pri akom stávku uzavrel. Dejiny kurzového stávkovania sa pritom začali písať už pred niekoľkými stovkami rokov.

AKO SA URČUJE KURZ

Stávkové kancelárie nevypisujú férové kurzy na žiadnu z kurzových udalostí, ale ku každému kurzu pripočítajú aj svoju maržu, ktorá ich jednak chráni pred pohybmi trhu a hlavne im v dlhodobom horizonte zaručuje zisk.

Stávkové kancelárie sú teda vďaka tejto marži vo výhodnejšej pozícii než stávkar, avšak aj napriek tomu môže byť stávkar dlhodobo úspešný, a to za predpokladu, že pozná maržu jednotlivých stávkových kancelárií.

To mu umožňuje vsadiť si na zápas v stávkovej kancelárii s najvýhodnejším kurzom. Odporúčame mať tiež účet vo viacerých stávkových kanceláriách.

Pokiaľ tipujete v 4 až 5 stávkových kanceláriách, vaše zisky budú v priemere o 10 – 12 % vyššie, než keby ste tipovali len v jednej. Pokiaľ máte účet otvorený v 8 až 10 stávkových kanceláriách, môžete dosiahnuť zisky vyššie až o 15 – 20 %. To všetko
len vďaka tomu, že z kurzovej ponuky si vždy môžete vybrať najvyšší kurz.

AKO FUNGUJE MARŽA

Ako sme už uviedli, stávkové kancelárie používajú pri tvorbe stávkového kurzu určitú prirážku, ktorá im v priemere zaručuje dlhodobý zisk. V praxi to teda vyzerá tak, že čím viac tipérov stávkuje danú ligu, tým viac bookmakerov bude proti ním stáť a ostražite sledovať vývoj trhu. 

SZ1_dočítate

Peter Barta, foto: archív SZ

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii História športu
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

TOP športové udalosti roka 2020

Športový svet niečo také, ako sa stalo v roku 2020, nepamätá. Športové zápolenia na mnoho …