Domov BASKETBAL Je športovec, má len 16 rokov a …… 230 centimetrov!

Je športovec, má len 16 rokov a …… 230 centimetrov!

Robert BobryczkyHovoríme o mladom športovcovi a veľkej basketbalovej nádeji, o ktorej sa už dnes hovorí aj v NBA. Rumun Robert Bobroczky má predpoklady stať sa svetovou hviezdou.

Už keď mal Robert 14 rokov stal sa najvyšším európskym tínedžerom. Môžme si len predstaviť akými problémami musí prechádzať takto vysoký človek – dieťa, v bežnom živote.

Robert však zo svojho hendikepu urobil svoju výhodu. Hrá basketbal a pod košom je vďaka svojej výške absolútne nebrániteľný. Mladý basketbalista si je vedomý svojej najslabšej stránky a tou je príliš malá hmotnosť.

Denne zje za troch…

Pod profesionálnym dozorom na basketbalovej akadémii v Ríme, kde basketbalovo vyrastá, pracuje na tejto svojej nevýhode dennodenne. Denne vraj zje kilo cestovín, konzumuje ich na raňajky, obed i večeru. 

Ďalšie 4 denné jedlá tvoria energetické tyčinky, nápoje a sladkosti. Pravidelne na sebe pracuje aj v posilňovni. Odborníci očakávajú, že keď prestane rásť, jeho svalstvo a aj pohyb sa zlepšia.

Najvyšší hráč NBA?

Pre mladého talentovaného a takto disponovaného basketbalistu existujú len najvyššie méty. Jeho snom je zahrať si basketbalovú Euroligu, ale s jeho menom sa viac skloňuje zámorská NBA, kde by sa už dnes stal najvyšším hráčom súťaže. A to ešte neprestal rásť…

Nuž toto meno si zapamätajme. Určite o ňom ešte budeme počuť!

Robert Bobroczky

Narodený: 17. 7. 2000
Miesto narodenia: Arad (Rumunsko)
Výška: 230 cm
Váha: 85 kg
Klub: Stella Azzura (Rím)

 

ano, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Dončič s lukratívnou zmluvou

Slovinský basketbalista Luka Dončič podpísal so svojím klubom NBA Dallas Mavericks novú zm…