Domov TENIS Stihne Nadal US Open?

Stihne Nadal US Open?

Španielsky tenista Rafael Nadal pre zranenie brušného svalstva odstúpil pred semifinálovým duelom z grandslamového turnaja vo Wimbledone. Teraz dúfa, že stihne aspoň US Open.

Nadal mal po štvrťfinálovej dráme v semifinále nastúpiť proti Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi.

„Zranenie brušného svalstva mi neumožní nastúpiť na piatkové semifinále proti Nickovi Kyrgiosovi. Všetci ste videli, že štvrťfinálový duel proti Taylorovi Fritzovi som dohral v bolestiach.

Dnešné lekárske vyšetrenie ukázalo, že tam mám sedemmilimetrovú trhlinu,“ uviedol na štvrtkovej večernej tlačovej konferencii Nadal, ktorý tak stratil šancu získať v tomto roku kalendárny Grand Slam.

Španiel nenašiel premožiteľa na Australian Open ani na Roland Garros a na konte má rekordných 22 grandslamových singlových titulov.

Rozhodnutie nepokračovať na turnaji sa nerodilo ľahko. „Celý deň som premýšľal, či odstúpiť z turnaja alebo to skúsiť.

Napokon som však dospel k záveru, že by nemalo zmysel odohrať semifinále v bolestiach. Nemal by som reálnu šancu vyhrať zápas.

Ak by som nastúpil, môj zdravotný stav by sa mohol ešte zhoršiť. Zranenie by mohlo ohroziť moju ďalšiu kariéru.“

Podľa slov Španiela bolesti v oblasti brušného svalstva začal pociťovať už počas prvého wimbledonského týždňa: „Postupne sa to zhoršovalo a vyvrcholilo to v dueli s Fritzom.

Teraz budem tri alebo štyri týždne nútene pauzovať. Dúfam, že sa stihnem pripraviť na US Open. Bolo by frustrujúce, ak by zranenie výrazne zasiahlo do môjho turnajového kalendára a nemohol by som hrať dva alebo tri mesiace.“

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…