Domov BASKETBAL Suja nominoval 14 hráčok

Suja nominoval 14 hráčok

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia odštartuje v novembri kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2023 v Slovinsku a Izraeli. Na úvodné zápasy s Talianskom (11. novembra v Piešťanoch) a Švajčiarskom (14. novembra vo Fribourgu) si hlavný tréner Juraj Suja pozval 14 hráčok.

Jadro tímu tvoria overené reprezentantky, ktoré absolvovali predchádzajúcu úspešnú kvalifikáciu i samotný európsky šampionát v Španielsku. Debut si odkrútia Dominika Rusiňáková, Ema Rodáková,

Alexandra Buknová a po dlhšej pauze sa v nominácii objavili pivotky Klaudia Lukačovičová a Žofia Hruščáková. Z nominovanej štrnástky sa pred každým kvalifikačným stretnutím určí finálna dvanástka. Tím sa spoločne stretne v nedeľu 7. novembra v Piešťanoch.

Sloveny sa v H­-skupine stretnú ešte s Luxemburskom a zabojujú o trinástu účasť na ME. Kvalifikáciu tvorí osem štvorčlenných a dve trojčlenné skupiny.

Na európsky šampionát sa prebojujú víťazky skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest. Postupujúca štrnástka sa pripojí k organizátorom záverečného turnaja ME 2023, ktoré sa uskutočnia v Slovinsku a Izraeli. Dejiskami budú mestá Tel Aviv, Celje a Koper.

Nominácia SR:

Michaela Balážová (Young Angels Košice), Barbora Bálintová (ZVVZ USK Praha/ČR), Alexandra Buknová (MBK Ružomberok), Nikola Dudášová (PEAC Pécs/Maď.), Žofia Hruščáková (bez klubovej príslušnosti), Ivana Jakubcová (AZS UMCS Lublin/Poľ.), Klaudia Lukačovičová (Cadí La Seu/Šp.), Natália Martišková (Piešťanské Čajky), Alica Moravčíková (Treviso/Tal.), Sabína Oroszová (UNI Győr/Maď.), Miroslava Praženicová (MBK Ružomberok), Veronika Remenárová (Herner TC/Nem.), Ema Rodáková (Young Angels Košice), Dominika Rusiňáková (Piešťanské Čajky).

red, TASR, foto: FibaeuropeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…