Domov INÉ Super Bowl LVI: Rams získali 2. titul

Super Bowl LVI: Rams získali 2. titul

Oči športových fanúšikov sa v nedeľu upierali na štadión SoFi Stadium v Inglewoode na predmestí Los Angeles. Domáci Rams tam totiž bojovali o svoj historicky druhý titul v severoamerickej súťaži v americkom futbale (NFL). V ceste im stáli hráči Cincinnati Bengals, bojujúci o svoj vôbec prvý titul v súťaži.

Super Bowl LVI mal neuveriteľne dramatický priebeh. Vo finále najprestížnejšej ligy amerického futbalu napokon triumfovali domáci hráči 23:20. Rams získali druhú Trofej Vincea Lombardiho.

Titul získali aj v roku 2000, keď ešte sídlili v St. Louis. Bengals nastúpili vo finále trikrát, prehrali aj v rokoch 1982 a 1989.

Dráma až do konca

Los Angeles viedlo v prvej štvrtine 7:3 a hneď na začiatku druhej štvrtiny dalo ďalší touchdown. Bengals ešte v prvom polčase skorigovali a do druhého nastúpili ako vymenení.

Skórovali hneď z prvej akcie, keď sa zaskvel 75-yardovým touchdownom receiver Tee Higginse. Vzápätí zachytil interception cornerback Chidobe Awuzie a Cincinnati získalo tri body za 38-yardový field goal kickera Evana McPhersona.

Ale Rams sa pred domácim publikom vzchopili, 41-yardový field goal predviedol Matt Gay. V závere to bol boj kto z koho, Bengals prišli o zraneného Joe Burowa. Vedenie stratili až v 59. minúte, touchdownom rozhodol Cooper Kupp.

Domácich potiahol k triumfu rozohrávač Matthew Stafford, 34-ročný quaterback je v Rams prvý rok po príchode z Detroitu. Trofej pre najužitočnejšieho hráča Super Bowlu LVI dostal receiver Kupp, ktorý zachytil osem prihrávok za 92 yardov a pripísal si dva touchdowny.

„Hádam si cenu pre najužitočnejšieho hráča ani nezaslúžim. Som len vďačný chlapcom, ktorí sú okolo mňa. Tiež trénerom a našim rodinám. Každému, kto nás podporoval na našej ceste,“ nechal sa počuť Krupp.

red, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hokejbal MS: Muži prvýkrát bez medaile, ženy splnili cieľ

Slovenskí hokejbalisti po prvý raz v histórii nezískali na svetovom šampionáte medailu. Po…