Domov INÉ Zimné športy Suverénka zjazdu utrpela zlomeninu

Suverénka zjazdu utrpela zlomeninu

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová si pri páde v nedeľnom super­‑G Svetového pohára v Cortine d’Ampezzo poškodila predný krížny väz v ľavom kolene a utrpela fraktúru v holennej kosti. Napriek tomu chce stihnúť ZOH v Pekingu, kde plánuje obhajovať titul v zjazde.

Goggiová na domácej trati ešte v sobotu triumfovala v zjazde, keď vyhrala štvrtú z piatich tohtosezónnych súťaží v tejto disciplíne. Na domácej trati v Cortine d’Ampezzo zdolala o 20 stotín sekundy Rakúšanku Ramonu Siebenhoferovú.

Tretia skončila Češka Ester Ledecká (+0,26 s). Goggiová v cieli neskrývala nadšenie, že sa dokázala opäť vrátiť na víťaznú vlnu. Týždeň predtým totiž preteky pre pád nedokončila.

„Verím, že toto je najlepší deň mojej kariéry. Je úžasné vrátiť sa takýmto spôsobom po páde v Zauchensee. Fúkalo, viditeľnosť nebola dobrá. Bola to divoká jazda, ale skvelá. Super deň,“ tešila sa Talianka.

V nedeľnom super­‑G však spadla v polovici trate, keď sa jej rozišli lyže. Po páde sa držala za koleno, ale napokon zišla do cieľa na svojich lyžiach.

Následné vyšetrenie v nemocnici v Miláne odhalilo menšie poškodenie krížneho väzu, drobnú fraktúru v holennej kosti a poranenie šľachy. Goggiová okamžite začala s rehabilitáciou a dúfa, že stihne štart na ZOH. Zjazd je v Pekingu na programe 15. februára.

„Je to stopka, po ktorej som rozhodne netúžila v takej dôležitej fáze sezóny. Hneď v nasledujúcich hodinách začnem s fyzioterapiou, aby som sa stihla zotaviť do olympijského zjazdu, mojej obľúbenej disciplíny, v ktorej obhajujem zlato,“ povedala Goggiová.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…