Domov HOKEJ Tatar: Z prvej formácie na tribúnu

Tatar: Z prvej formácie na tribúnu

Slovenský hokejista Tomáš Tatar naskočil do novej sezóny NHL skvele, keď v úvodných dvoch zápasoch zaznamenal tri góly. Potom sa však na desať zápasov odmlčal, za čo si vyslúžil preradenie do nižších formácií, až napokon sledoval sobotný duel s Torontom len z tribúny.

Tatar skóroval v úvodnom dueli sezóny, v ktorom však jeho tím Montreal Canadiens podľahol Torontu po predĺžení 4:5. Následné však slovenský útočník potiahol Montreal dvomi gólmi k jednoznačnej výhre 5:1 proti Edmontonu.

Spokojný aj v nižšej formácii

Potom to však Tomášovi prestalo „sypať“ až musel svoje miesto v prvej formácii prepustiť Tylerovi Toffolimu, ktorý zaznamenal v 15 zápasoch 15 bodov za 10 gólov a 5 asistencií. V treťom útoku s Fínmi Kotkaniemim a Amiom však bol spokojný.

„Je to fajn. Utvorili sme si niekoľko šancí a ja sa cítim na ľade skutočne dobre s týmito chlapcami,“ nechal sa počuť Tatar, pričom si z preradenia do nižšej formácie veľkú hlavu nerobil.

Ako povedal, prvá formácia totiž nastupuje proti tým najlepším súperovým hráčom a ostatné formácie tak majú viac priestoru na ofenzívu. Napriek viacerým šanciam sa žiadnemu z hráčov Canadiens nepodarilo skórovať a Edmontonu podľahli 0:3.

V treťom útoku sa dlho neohrial

Už v nasledujúcom zápase sa Tatar porúčal na tribúnu. Aj bez neho v zostave dokázal tím v kanadskom derby poraziť Toronto 2:1. Slovenský útočník, ktorý bol v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom Canadiens, tak sledoval duel iba z diaľky ako zdravý náhradník.

To prekvapilo mnohých športových komentátorov, ktorí na jednej strane upozorňovali, že Tatar je jedným z najdôležitejších hráčov Canadiens, na druhej strane však nepodáva výkony ako napríklad v minulej sezóne.

Jeho vyradenie zo zostavy napokon vysvetlil tréner kanadského tímu Cleude Julien, ktorého cituje web slovaknhl.sk: „Naše štandardy sú v tejto sezóne vyššie. Tomáš nie je zlý hráč, ale očakávame od neho viac a nie len pokiaľ ide o góly.“

max, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí hokejisti vydolovali z prvých zápasov len tri body

Slovensko malo po prvých štyroch dueloch na hokejových majstrovstvách sveta v Helsinkách v…