Domov INÉ HÁDZANÁ Tatran Prešov oslavuje 17. titul

Tatran Prešov oslavuje 17. titul

Hádzanári Tatrana Prešov aj v sezóne 2021/22 potvrdili svoju suverenitu v domácej súťaži a opäť v nej triumfovali bez jedinej prehry. Suverénne zvládli aj finálovú sériu s HK Košice, no podľa trénera Radoslava Antla nie je zbieranie domácich prvenstiev samozrejmosť.

Radoslav Antl, ktorý počas práve skončenej sezóny nahradil pri kormidle Tatrana Chorváta Slavka Golužu, upozorňuje, že získavať tituly nie je také jednoduché.

„Mnoho ľudí to tak vníma, ale vždy si to treba poctivo odmakať. Hráči majú svoje nálady, problémy, nie je ľahké stále vyhrávať.

Pre mňa sa pred pár rokmi skončila hráčska kariéra, počas ktorej som už niečo nazbieral, no teraz by som bol rád, keby mi pribúdali aj trénerské úspechy. Tento titul je pre mňa prvý trénerský, tak­že bude mať svoje miesto,“ poznamenal Antl.

Ani zmena trénera počas prebiehajúcej sezóny nič nezmenila na prešovskej hegemónii v slovenskej extralige. Tatran v nej kraľuje nepretržite od roku 2007, pričom za uplynulé dve sezóny neprehral ani jeden extraligový zápas.

Vo finále zvíťazili suverénnymi triumfami o 10, 14 a 16 gólov a sériu s Košicami ukončili v najrýchlejšom možnom čase. Titul oslavovali pred vlastnými divákmi.

„Zvládli sme to tak ako sme od začiatku mali v pláne, teda na 3:0. Nechceli sme žiadne predlžovania série a vyšlo nám to. Každý zápas bol o desať aj viac gólov, takže sme spokojní,“ poznamenal kapitán tímu Oliver Rábek, ktorý získal už 9. extraligový titul.

Zaujímavá bodka

Posledný extraligový zápas ročníka 2021/2022 mal zaujímavú bodku, o ktorú sa postaral krídelník Tatrana Dávid Michalka. Sezónu mu pokazili zdravotné problémy, pre ktoré chýbal v zostave niekoľko mesiacov, no od trénera Antla dostal v poslednej minúte možnosť hádzať sedmičku, z ktorej uzavrel skóre na 38:22.

„Tréner mi deň predtým na tréningu hovoril, že ma pošle. Neveril som mu, ale nakoniec to spravil. Dal som gól a som mu za to vďačný.

Aj keď celkovo som si záver sezóny predstavoval trochu inak, keďže minulý rok som mal na finále zlomenú nohu, teraz zase koleno.

Tak dúfam, že budúcu sezónu už riadne odohrám,“ poznamenal Michalka, ktorého gól potvrdil dominanciu Prešovčanov v záverečnom zápase. Do streleckej listiny sa v ňom s výnimkou brankárov zapísali všetci hráči.

ano, TASR, foto: internetNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…