Domov HOKEJ TEL: Majster odštartoval sezónu triumfom

TEL: Majster odštartoval sezónu triumfom

Koncom minulého týždňa sa na Slovensku rozbehla aj najvyššia hokejová súťaž. Favoritom 30. ročníka Tipos extraligy je obhajca titulu bratislavský Slovan, ale ambície nechýbajú ani ďalším tradičným baštám. Súťaž bude mať podobný formát ako v predošlej sezóne.

Novinkou sú fixné termíny play off, pričom majstra spoznáme najneskôr 27. apríla. Hrať sa bude systémom každý s každým dvakrát doma a dvakrát vonku a k 44 zápasom pribudne ďalších 6 v rámci regionálnych kôl.

Na rozdiel od predošlého ročníka sa nebude hrať baráž, ale posledný tím vypadne priamo a nahradí ho víťaz SHL.

Na rozdiel od predošlého ročníka už nie je hlavnou témou hrozba pandémie a s ňou spojené obmedzenia, ale riziká vyplývajúce z výrazného nárastu cien energií.

Prvé kolo

Obhajca titulu HC Slovan Bratislava odštartoval 30. ročník hokejovej Tipos extraligy triumfom.

V 1. kole zdolal domáci Poprad 4:2, dvoma gólmi v drese hostí sa blysol Marcel Haščák. Dva góly strelil aj Rastislav Gašpar v drese Banskej Bystrice, „barani“ zdolali v prestrelke Spišskú Novú Ves 6:5.

Dvojgólového strelca videli aj diváci v Prešove, zásahy Martinsa Karsumsa však Liptovskému Mikulášu body nepriniesli. Domáci triumfovali 4:3.

Domáci sa tešili z triumfu aj v zápase Zvolen – Trenčín, HKM zdolal Duklu 4:1.

V regionálnom derby neuspel finalista uplynulej sezóny z Nitry, hostia z Nových Zámkov triumfovali 5:1 a usadili sa na čele tabuľky.

Aj v tomto dueli sa jeden hráč presadil dvakrát, Austin Farley navyše pridal aj asistenciu. Derby sa hralo aj na východe, Michalovce v ňom zdolali Košice 3:2.

 max, TASR, foto: TASR/František Iván



Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…