Domov BASKETBAL Thompson sa vrátil po takmer tisíc dňoch

Thompson sa vrátil po takmer tisíc dňoch

Basketbalisti Golden State zvíťazili v noci na pondelok doma nad Clevelandom 96:82 a sú späť na čele NBA. V ich drese sa po vyše dvoch rokoch vrátil na palubovky Klay Thompson. Krídelník si pripísal 17 bodov a stal sa druhým najlepším strelcom víťazov. Najviac dal Stephen Curry – 28.

Thompson nehral v NBA 941 dní. Prekonal dve ťažké zranenia, keď si najprv roztrhol predný skrížený väz v kolene vo finálovej sérii proti Torontu v roku 2019 a potom aj achilovku pred začiatkom sezóny v novembri 2020.

Trojnásobný šampión ligy sa nechal počuť, že sa na palubovku vráti, keď bude na sto percent pripravený hrať v základnej zostave svojho tímu. Tak sa stalo v noci z nedele na pondelok, keď ho kouč Steve Kerr zaradil do základu.

Pri svojom návrate si Thompson pripísal sedem úspešných striel z poľa z 18 a premenil 3 z 8 trojkových pokusov. „Nestrieľal som tak dobre, ako som chcel, no som šťastný iba za to, že sa môžem pozrieť na zápis a uvidieť tam moje meno.

Bola to dlhá cesta. Nehovorím, že tento zážitok sa vyrovná zisku titulu, ale moje pocity sú takmer rovnaké ako vtedy,“ prezradil podľa agentúry AP 31-ročný ostrostrelec.

Ten predviedol fanúšikom v Chase Center aj parádny smeč, čím dal jasne najavo, že je zdravý a pripravený na plnú záťaž. Golden State je na čele súťaže o lepšie vzájomné zápasy pred Phoenixom.

ano, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…