Domov ATLETIKA Usain Bolt má koronavírus, za všetko môže jeho oslava

Usain Bolt má koronavírus, za všetko môže jeho oslava

Niekdajší fenomenálny šprintér Jamajčan Usain Bolt má tiež koronavírus. Držiteľ svetových rekordov na 100 aj 200 m sa pravdepodobne nakazil na piatkovej oslave jeho 34. narodenín.

Usain Bolt oficiálne nepotvrdil pozitívny test na koronavírus, na instagrame ešte pred výsledkami testov zverejnil video s odkazom: „Dobré ráno všetci.

V sobotu som sa nechal otestovať a dobrovoľne som zostal v ústraní, pretože je to zodpovedné. Nemám žiadne príznaky, ale prosím všetkých priateľov, ktorí so mnou prišli do kontaktu, aby zostali v izolácii.“

Ochorenie COVID-19 u osemnásobného olympijského šampióna v pondelok potvrdil jamajský minister zdravotníctva.

Video z Boltovej narodeninovej oslavy, na ktorej sa mali zúčastniť aj futbalisti Raheem Sterling z Manchestru City a Leon Bailey z Bayeru Leverkusen, obletelo sociálne siete a už počas víkendu akciu kritizoval napríklad aj jamajský premiér Andrew Holness.

Účastníci na nej totiž nedodržiavali sociálne rozostupy a viacerí sa nechránili rúškami. „V súčasnosti je potrebná opatrnosť. Je to na každého osobnej zodpovednosti,“ uviedol.

Na Jamajke doteraz zaznamenali 1413 pozitívnych testov na koronavírus a 16 obetí ochorenia COVID-19, čísla však v ostatnom období rastú rýchlejšie ako predtým, len za ostatné 4 dni zaznamenali v krajine 267 potvrdených prípadov. Na Jamajke zaviedli nočný zákaz vychádzania medzi 23.00 h a 5.00 h, pričom je zakázané stretávanie skupín väčších ako 20 osôb.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MS v atletike sa predstavilo 5 Slovákov

Majstrovstvá sveta v atletike sa prvýkrát uskutočnili na pôde najúspešnejšej krajiny v his…