Domov TENIS V Belehrade potrápili Djokoviča dvaja Slováci

V Belehrade potrápili Djokoviča dvaja Slováci

Srbský tenista Novak Djokovič ovládol cez víkend domáci turnaj. Na antukovom turnaji ATP v Belehrade mu cestu za titulom skrížili hneď dvaja Slováci. Andrej Martin mu v semifinále ako jediný zobral set a Alex Molčan potrápil svetovú jednotku vo finále.

Na ceste do belehradského finále si Djokovič poradil bez straty setu s Nemcom Moraingom i Argentínčanom Coriom. V semifinále mu Slovák Andrej Martin zobral set, keď vyrovnával na 1:1. V treťom sete však Djokovič zapol na vyšší prevod a za 27 minút nadelil slovenskému tenistovi kanára.

Vo finále ho čakala ďalšia slovenská prekážka. Alex Molčan si najskôr dvomi kanármi poradil so Srbom Krstinom, aby v zápasoch proti Verdascovi a Delbonisovi potvrdil skvelú formu a postúpil do svojho vôbec prvého finále na okruhu ATP.

Najlepší týždeň v kariére

A slovenský tenista v belehradskom finále vôbec nebol len do počtu. Svetovú jednotku brejkol hneď v prvom geme, čo mu však slávny súper hneď opätoval. Celkovo však 23-ročný tenista zobral Djokovičovi štyri podania a žiadny gem mu nedal zadarmo. Na zisk setu to ale nestačilo a Molčan podľahol Srbovi 6:4 a 6:3. Jeho finálový výkon však len podčiarkol skvelé predstavenie v Belehrade.

„Toto bol samozrejme najlepší týždeň v mojej kariére. Zvlášť, keď som postúpil z kvalifikácie do svojho prvého finále. Bojoval som a hral dobrý tenis. Bojoval som aj vo finále, snažil som sa, nehral som zle, ale stál proti mne Djokovič. Dúfam, že sa mi podarí udržať na tejto úrovni,“ povedal Molčan na pozápasovej tlačovej konferencii.

Dvadsaťtriročného Molčana po prvý raz čaká kvalifikácia na Wimbledon, na treťom grandslame sezóny sa dosiaľ predstavil iba v juniorskej kategórii. Hoci ide o iný povrch, z hľadiska motivácie mu môže dobrý výsledok z Belehradu pomôcť v napredovaní.

„Takýto turnaj mi môže veľmi psychicky pomôcť. Určite viac verím svojej hre. Videl som, že môžem zdolať veľmi dobrých hráčov, Federica Delbonisa či Fernanda Verdasca, ktorý bol spoločne s Rafaelom Nadalom môj idol, takže pre mňa je to neskutočne cenné.

Samozrejme, hrať prvé finále ATP proti Djokovičovi bolo niečo neskutočné,“ povedal Molčan. Úspech mladého Slováka ocenil aj Djokovič, ktorý mu po finále pogratuloval, podľa Molčana potvrdil povesť sympaťáka:

„Povedal mi zopár slov, čo si vážim. Je veľký sympaťák, na kurte to možno tak nevyzerá, ale je neskutočne milý a pokorný. Keď som išiel okolo ako prvý ma po slovensky pozdravil, aj to dokazuje, aký je človek.“

Mimoriadna trofej

Na druhej strane Novak Djokovič získal 83. titul vo dvojhre. V Open ére sú úspešnejší iba štyria hráči, na dosah má Rafaela Nadala (88 trofejí), najlepší je Jimmy Connors, ktorý sa tešil 109-krát.

„Už je to nejaký čas, keď som tu hral pred divákmi. Pred mesiacom boli ešte prázdne tribúny. Je to pre mňa mimoriadna trofej, ktorú som tu vybojoval po desiatich rokoch, zvlášť pred Roland Garros. Cítim sa dobre a som rád, že som mohol stráviť nejaký čas s rodinou,“ citoval Djokoviča portál ATP.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič s historickou tisíckou a titulom z Ríma

Srbský tenista Novak Djokovič si pripísal prvé turnajové prvenstvo v roku 2022, vo finále …