Domov AUTO - MOTO VC Belgicka predčasne ukončili

VC Belgicka predčasne ukončili

Veľkú cenu Belgicka, 12. podujatie seriálu F1, predčasne ukončili pre nepriaznivé počasie. Traťoví komisári jej štart viackrát posunuli, ale trať nebola bezpečná ani takmer po štyroch hodinách. Víťazom sa stal Holanďan Max Verstappen z Red Bullu, ktorý vyhral kvalifikáciu pred druhým Britom Georgeom Russelom z Williamsu a jeho krajanom Lewisom Hamiltonom z Mercedesu.

Už kvalifikáciu museli prerušiť pre nehodu Landa Norisa, ktorý v hustom daždi nezvládol prejazd jednou zo zákrut. Na druhý deň bola situácia ešte horšia. Počas cesty na štartový rošt Sergio Peréz z Red Bullu nezvládol mokrú trať, vrazil do bariéry z pneumatík a poškodenie monopostu by mu za bežných okolností nedovolilo štartovať.

Komisári pretekov však samotný štart viackrát presúvali pre daždivé počasie, čím Perézovi mechanici získali čas. Po zahrievacom kole, v ktorom jazdci išli za bezpečnostným vozidlom, bol štart opäť posunutý a po tom, čo sa zintenzívnil dážď, nastal ďalší posun. Medzitým mechanici Red Bullu stihli opraviť Perézov monopost a Mexičan mohol štartovať z boxov.

Jazdci po takmer štvorhodinovom čakaní odštartovali do pretekov za bezpečnostným vozidlom. Napokon za ním absolvovali dve kolá a následne videli červené vlajky, ktoré znamenali prerušenie pretekov.

Riaditeľstvo pretekov krátko po ich prerušení definitívne ukončilo VC Belgicka. Prvá desiatka pretekárov napokon získala do celkového hodnotenia polovičnú porciu bodov. Najrýchlejšie kolo odjazdil Nikita Mazepin, ale keďže sa neumiestnil v prvej desiatke, nezískal za to žiadny bod.

„Mrzí ma, že to takto dopadlo, predovšetkým mi je ľúto divákov. Ukázalo sa, aká dôležitá bola moja včerajšia pole position. Víťazstvo je fajn, ale takto určite vyhrávať nechceme. Verím, že ďalšie preteky už budú v poriadku,“ vyjadril sa víťaz VC Belgicka Max Verstappen. Lídrom celkového poradia ostáva Hamilton. Nasledujúce preteky F1 sú na programe už o týždeň 5. septembra v Holandsku.

red, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Vestappen obhájil titul

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Japonska, osemnástom poduj…