Domov AUTO - MOTO VC USA vyhral Verstappen a navýšil náskok pred Hamiltonom

VC USA vyhral Verstappen a navýšil náskok pred Hamiltonom

Holanďan Max Verstappen na Red Bulle zvíťazil na Veľkej cene USA, 17. podujatí seriálu F1. Na druhom mieste prišiel do cieľa Brit Lewis Hamilton na Mercedese, tretí finišoval Verstappenom tímový kolega Mexičan Sergio Pérez.

Hamilton v americkom Austine odštartoval z 2. pozície za víťazom kvalifikácie Verstappenom, s ktorým už v úvodných zákrutách absolvoval jazdecký súboj. Holanďan nakrátko vyšiel z trate a do čela sa posunul Hamilton.

Viacerí pretekári vrátane Verstappena prezuli už po 10. kole a v popredí sa ustálilo poradie Hamilton – Verstappen – Pérez – Leclerc. Dôležité momenty sa udiali v boxoch, resp. po návrate z nich.

Verstappen prezul v 30. kole, Hamilton až o 9. kôl po ňom a vrátil sa na trať na 2. pozícii. Na čerstvejších pneumatikách si na Verstappena veril, postupne sťahoval náskok, no Holanďan si dokázal udržať dostatočný náskok a nedovolil Hamiltonovi ani využiť systém DRS.

Hamilton získal bod navyše za najrýchlejšie kolo, no vedúceho muža priebežného poradia už nepredbehol. „Stratil som štart, ale potom sme sa rozhodli pre agresívnu stratégiu. Nebol som si istý, či to v závere vyjde, napokon sa to podarilo,“ povedal spokojný víťaz Verstappen.

V Austine odovzdával Verstappenovi trofej bývalý basketbalista Shaquille O’Neal

Pre Holanďana to bolo 8. víťazstvo v sezóne (18. v kariére), po ktorom v priebežnom hodnotení navýšil náskok na Hamiltona na 12 bodov. Do konca sezóny ostáva ešte päť podujatí, nasledujúce je na programe v nedeľu 7. novembra.

red, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen zvíťazil na premiérovej VC Miami

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull triumfoval na premiérovej Veľkej cene Miami, piaty…