Domov INÉ Bojové športy Vémola zdolal Ďatelinku, no o titul prišiel

Vémola zdolal Ďatelinku, no o titul prišiel

Český bojovník MMA Karlos Vémola zvíťazil v hlavnom zápase turnaja Oktagon 22 v Brne nad Slovákom Milanom Ďatelinkom. Hoci favorit sobotného súboja donútil Ďatelinku „odklepať“ už v 1. kole a zdolal ho na submisiu, o titul šampióna prišiel.

Sobotný zápas medzi Ďatelinkom a Vémolom mal byť titulový. Situácia sa zmenila po tom, ako Vémola prekročil na oficiálnom vážení požadovanú hmotnosť 83,9 kg o 0,6 kg. Vémola prvým pokusom navážil 84,5 kg, do následného zhadzovania sa už po konzultácii so svojím tímom nepustil.

Organizátori neskôr potvrdili, že v prípade titulových zápasov nie je pri vážení stanovená žiadna tolerancia. Podľa oficiálnych pravidiel tak prišiel o možnosť obhájiť titulový opasok, prišiel o jeho vlastníctvo a ani v prípade víťazstva v sobotnom súboji ho získať nemohol. O titul však mal stále možnosť bojovať jeho súper Ďatelinka, ktorý váhový limit splnil.

Slovenský bojovník tak v hlavnom zápase večera premiérovo bojoval o titul. Ako sa však v klietke ukázalo, favorit bol od začiatku jasný. „Cítim potrebu ospravedlniť sa ‚Ďatelovi‘. A tým ospravedlnením môže byť odveta, ktorú mu týmto ponúkam.

Viem, že je veľa súperov, s ktorými by som mohol ísť, ale som ochotný Ďatelinku uprednostniť pred všetkými,“ povedal Vémola, ktorý upravil svoju profesionálnu bilanciu na 31 víťazstiev a 6 prehier.

Zaujala Slovenska Szabová

Na turnaji zaujala aj Slovenka Lucia Szabová, ktorá zdolala Grékyňu Christinu Netzaovú po efektnom KO v 1. kole. Rovnako ako na predchádzajúcom turnaji, aj tentoraz si odniesla prémiu za výkon večera.

Nasledujúci turnaj organizácie Oktagon MMA sa uskutoční 1. mája. V hlavnom zápase sa v súboji o šampióna ťažkej váhy stretne Slovák Martin Buday s Poliakom Kamilom Mindom.

max, TASR, foto: TASR/Jakub Kotian, FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …