Domov AUTO - MOTO Verstappen vyhral domácu VC a dostal sa na čelo seriálu

Verstappen vyhral domácu VC a dostal sa na čelo seriálu

Domáci pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Holandska, 13. pretekoch seriálu formuly 1. Vrátil sa tak na post lídra šampionátu. Na stupňoch víťazov ho doplnili Mercedesy druhého Brita Lewisa Hamiltona a tretieho Fína Valtteriho Bottasa.

Pre 23-ročného Verstappena to bolo šieste víťazstvo v sezóne, 16. v kariére a v priebežnej klasifikácii seriálu sa posunul pred Hamiltona s náskokom troch bodov.

Suverénny Verstappen

Preteky F1 sa do Holandska vrátili po 36 rokoch a domáci Verstappen mal veľkú podporu divákov na tribúnach. Na štarte mal vďaka triumfu v kvalifikácii najvýhodnejšiu pozíciu, ktorú si bez problémov postrážil.

Úvodné kolá nepriniesli dramatické momenty a na pozíciách nenastali zásadné zmeny. Z elitnej dvojice zamieril do boxov ako prvý Hamilton v 21. kole a okamžite ho napodobnil Verstappen. Na 1. mieste sa ocitol Bottas.

O desať kôl už bol na čele opäť Verstappen pred Hamiltonom. V 37. kole zaujal Vettel, ktorý sa roztočil v klopenej zákrute, Bottas sa mu dokázal tesne vyhnúť a obaja pokračovali v pretekoch.

Verstappen si držal náskok pred Hamiltonom, ktorý v 39. kole druhýkrát zamieril do boxov. V Red Bulle pohotovo zareagovali, Verstappena následne prezuli a Holanďan sa vďaka dostatočnému náskoku stihol vrátiť na líderskú pozíciu. Približne od 60. kola Hamilton doplácal na opotrebovanie pneumatík a to mu znemožnilo záverečný súboj s Verstappenom.

V 71. kole odjazdil najrýchlejšie kolo Bottas, Hamilton však následne na to prezul s cieľom získať bod navyše a to sa mu podarilo v poslednom kole. Na Verstappena už v závere nestačil a Holanďan získal 6. sezónne víťazstvo spôsobom štart – cieľ.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen zvíťazil v Španielsku a už vedie celkové poradie

Holanďan Max Verstappen na Red Bulle triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Španielska, šie…