Domov AUTO - MOTO Vettel vymení Ferrari za Aston Martin

Vettel vymení Ferrari za Aston Martin

Budúcnosť štvornásobného svetového šampióna v seriáli majstrovstiev sveta F1 Nemca Sebastiana Vettela bude v roku 2021 spojená s tímom Aston Martin, ktorý aktuálne vystupuje pod názvom Racing Point.

Tridsaťtriročný jazdec Ferrari Sebastian Vettel vymení v novej sezóne monopost. S vedením Aston Martinu sa dohodol na spolupráci minimálne na jeden rok a v tíme nahradí Mexičana Sergia Péreza. Detaily dohody nezverejnili, no všeobecne sa očakáva podpis kontraktu na tri roky.

„Angažovanie Sebastiana Vettela je jasným znakom toho, že chceme organizáciu etablovať viac v čele seriálu,“ uvádza sa vo vyhlásení tímu, ktorý priniesol web BBC Sports.

Ferrari, ktoré sa v posledných rokoch viac trápi ako víťazí, už skôr informovalo o tom, že s Vettelom neráta do ďalšej sezóny.

V stredu zase Pérez potvrdil svoj odchod z Racing Pointu, po novom Aston Martinu.

„Som mimoriadne hrdý na to, že od roku 2021 budem jazdcom tímu Aston Martin. Bude to pre mňa nové dobrodružstvo. Stajňa stále napreduje a ja verím v jej ešte svetlejšiu budúcnosť,“ poznamenal Vettel. Šéf tímu Otmar Szafnauer sa na spoluprácu s Vettelom teší.

„Je to pravý šampión, k nám má priniesť víťaznú mentalitu. To je to, čo v našom tíme chceme,“ prezradil.

Sebastian Vettel sa stal majstrom sveta monopostov F1 v rokoch 2010, 2011, 2012 a 2013. Na svojom konte má 53 víťazstiev v jednotlivých pretekoch seriálu a až 120-krát sa dostal na pódium. Za Ferrari jazdí od roku 2015.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen má po VC Kanady už 46-bodový náskok na Péreza

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Kanady, deviatom podujatí …