Domov BASKETBAL VIDEO: 20-ročný mladík tromfol aj legendy ako Michael Jordan či LeBron James

VIDEO: 20-ročný mladík tromfol aj legendy ako Michael Jordan či LeBron James

Má len 20 rokov, ale už sa nezmazateľne zapísal do historických tabuliek najlepšej basketbalovej ligy sveta. Devin Booker, hráč Phoenixu Suns zaznamenal v zápase proti Bostonu neuveriteľných 70 bodov. 

Týmto výkonom sa dostal do desiatky najlepších výkonov NBA. Tam budete márne hľadať aj také veľké mená ako Michael Jordan či Lebron James. Druhý menovaný, pravda, má možnosť ešte do desiatky najlepších streleckých výkonov v jednom zápase preniknúť.

20-ročný talent

Narozdiel od neho má však Devin Booker celú kariéru ešte pred sebou. Stále len 20-ročný rodák z Michiganu hrá ešte len svoju druhú sezónu v profi lige. Draftovaný bol z celkovo 13. miesta v roku 2015. 

Už vo svojej prvej sezóne medzi profíkmi ukázal svoj talent a ukončil ju s priemerom 13,8 bodu na zápas. Medzi nováčikmi súťaže sa dostal aj do All-star tímu. No a vo svojej druhej sezóne si drží veľmi solídny bodový priemer 20,9 bodu na zápas. 

Okrem toho sa výkonom proti Bostonu stal najmladším hráčom, ktorý pokoril hranicu 60 bodov a vyšliapol si aj na tú 70-bodovú. V našich končinách sú takéto čísla len ťažko predstaviteľné. Je až nepochopiteľné, že ani takýto výkon na víťazstvo nestačil. Domáci Boston zdolal Bookerov Phoenix 130:120.

Pozrite si Bookerov 70-bodový výkon

ano, foto: SITA, video: youtube.com

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slováci vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v úvodnom vystúpení v A­‑skupine kval…