Domov INÉ Zimné športy VIDEO: Hrozivý pád Forda bez vážnejších dôsledkov

V pretekoch svetového pohára v zjazdovom lyžovaní mužov vo švajčiarskom Adelbodene boli diváci svedkom hneď dvoch ťažkých pádov. Hrozivo vyzerajúci pád Forda skončil našťastie s menšími poraneniami, no pre Nóra Braathena sezóna skončila.

Amerického lyžiara Tommyho Forda museli po páde v sobotňajšom obrovskom slalome v rámci pretekov Svetového pohára 2020/2021 letecky transportovať do nemocnice.

Tridsaťjedenročný rodák z Oregonu krátko pred cieľom zavadil o jednu z bránok a po nepríjemnom páde na hlavu sa zastavil až v ochrannej sieti, kde ostal nehybne ležať.

Pri nehode si udrel krk a ľavé rameno, no americký lyžiarsky tím neskôr informoval, že Fordove „zranenia hlavy a krku sú ľahšieho charakteru“. Ford tiež utrpel zranenie kolena, ktoré sa podrobí ďalším vyšetreniam.

Držiteľ jedného víťazstva a ďalších dvoch pódiových umiestnení vo Svetovom pohári spočiatku nehybne ležal tvárou zaborenou v snehu. Bol však pri vedomí a komunikoval so zdravotníckym personálom. O dvadsať minút neskôr pristál na trati vrtuľník, ktorým ho previezli do nemocnice v Berne.

Pre Braathena sezóna končí

V piatok zažil podobnú nepríjemnosť Nór Lucas Braathen. Víťaz prvého obrovského slalomu tohto ročníka v rakúskom Söldene nepríjemne spadol už po prejazde cieľom a utrpel zranenie kolena.

Následné vyšetrenia ukázali poškodenie väzu v kolene. 20-ročný nórsky lyžiar sa tak bude musieť podrobiť operácii a sezóna sa pre neho predčasne skončila.