Domov INÉ Bojové športy VIDEO: Joshua si pripísal ďalšie KO a ostáva aj naďalej bez prehry

VIDEO: Joshua si pripísal ďalšie KO a ostáva aj naďalej bez prehry

Ani ruský boxer Alexander Povetkin nenašiel v ringu recept na skvelého Brita Anthonyho Joshuu. Hoci to bola pre vyzývateľa ešte len druhá prehra v profesionálnej kariére, zápas skončil skôr ako by si to Povetkin prial. Od tvrdých úderov jeho súpera ho musel „zachrániť“ až rozhodca.

Súboj superťažkej hmotnostnej kategórie medzi vyzývateľom Alexandrom Povetkinom a Anthonym Joshuom sa odohral pred vypredaným štadiónom vo Wembly. Osemdesiat tisíc fanúšikov sa však plnej porcie kôl nedočkalo.

12 kôl bolo pre Povetkina veľa

Povetkin zaútočil na Jushuu už v prvom kole a uštedril mu pár dobrých úderov. Britský šampión sa dokonca zakolísal, avšak aktívny vstup svojho súpera do duelu ustál a postupne prebral iniciatívu.

Vo štvrtom kole sa postupne dostal na koňa, aby to v siedmom kole všetko ukončil. Povetkin sa po dvoch presných úderoch Joshuu dostal do kolien avšak ešte sa postavil a v súboji pokračoval.

Značne dezorientovaného súpera však Brit zasypal ďalšími tvrdými, dobre mierenými údermi a rozhodca musel duel predčasne ukončiť. Pre Povetkina to bolo prvé technické KO v jeho kariére, počas 36 zápasov.

Chce skompletizovať zbierku

„Pár rokov dozadu by som takýto zápas nevyhral. Je to veľký tlak, pretože ma podporuje celá krajina. Energia priamo v ringu vrcholí a vy sa cítite pod tlakom.

Neklamem,“ priznal nervozitu Anthony Joshua, ktorý víťazstvom obhájil opasky organizácií WBA (Super), IBF, WBO a IBO. Do zbierky mu ešte chýba opasok organizácie WBC, o ktorý budú v decembri boxovať Deontay Wilder a Tyson Fury.

Víťaza duelu hodlá Joshua vyzvať, aby mal možnosť získať do zbierky aj tento opasok a potvrdiť tak svoju dominanciu v najťažšej váhovej kategórii tohto športu.

max, foto: SITA, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …