Domov INÉ Zimné športy VIDEO: Vlhová v Crans Montane zvládla zjazdy, super­‑G nedokončila

VIDEO: Vlhová v Crans Montane zvládla zjazdy, super­‑G nedokončila

Pretekárky Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa minulý týždeň stretli vo švajčiarskom stredisku Crans Montana, kde ich čakali tri preteky, dvakrát zjazd a jeden super­-G. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa so zjazdom vysporiadala skvele, nedeľňajší super­-G jej však nevyšiel.

V zjazdoch úspešná

V piatkovom zjazde sa Vlhovej darilo najlepšie, keď vyrovnala svoje maximum v tejto disciplíne. Tesne za stupňom víťazov, na štvrtom mieste, skončila v tomto stredisku aj pred rokom.

Tentokrát zaostala za víťaznou Taliankou Soffiou Goggiovou o 89 stotín sekundy, pripísala si 50 bodov do rebríčka SP a zvýšila svoj náskok na jeho čele. Druhé miesto obsadila Češka Ester Ledecká (+0,20), tretia bola Američanka Breezy Johnsonová (+0,57).

Talianska lyžiarka Goggiová zvíťazila aj v sobotňajšom zjazde. Pripísala si štvrtý triumf po sebe v tejto disciplíne a zopakovala výsledok Američanky Lindsey Vonnovej spred troch rokov.

Vlhová obsadila solídne siedme miesto, keď za víťazkou zaostala o 1,05 sekundy. Druhé miesto obsadila Švajčiarka Lara Gutová Behramiová (+0,27), tretia bola Goggiovej krajanka Elena Curtoniová (+0,60).

Super­-G nedokončilo viacero favoritiek

Slovenská lyžiarka vďaka dvom umiestneniam v TOP 10 zvýšila náskok na čele SP, keďže jej prenasledovateľka Švajčiarka Michelle Gisinová v oboch prípadoch skončila za ňou.

V nedeľňajšom super­‑G žiaľ Vlhová nebodovala, to ju však nemusí až tak mrzieť, keďže si Gisinová pripísala len dva body.

Vlhová štartovala ako prvá, po prvom skoku však minula jednu z brán a s pretekmi sa predčasne rozlúčila, no na čele rebríčka má stále viac ako stobodový náskok.

Líderka celkového hodnotenia SP nedokončila v tejto sezóne preteky po druhý raz, vo francúzskom Courcheveli v polovici decembra vypadla v prvom kole obrovského slalomu.

Okrem Vlhovej urobila chybu v rovnakej časti švajčiarskej trate aj Wendy Holdenerová, ktorá tiež preteky nedokončila. Smolu mala aj víťazka uplynulých dvoch zjazdov Sofia Goggiová, ktorá minula bránu tesne pred cieľom.

Z favoritiek tiež nedokončila ani jej krajanka Elena Curtoniová. Z víťazstva, druhého v sezóne, sa napokon tešila domáca lyžiarka Lara Gutová­‑Behramiová. Druhé miesto obsadila s veľkým odstupom Tamara Tipplerová z Rakúska (+0,93), tretia Talianka Federica Brignoneová nabrala manko vyše sekundy (+1,02).

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…