Domov INÉ Bojové športy Vladimír „Dracula“ Moravčík otvoril unikátne športové centrum

Vladimír „Dracula“ Moravčík otvoril unikátne športové centrum

Na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici otvorili moderné športové centrum. V zanedbanej budove, bývalej pošty vznikla moderná Šport Zóna, ktorá nesie meno nášho najúspešnejšieho thai­‑boxera. Vladimír „Draculu“ Moravčík bude v modernom tréningovom centre trénovať mladé talenty.

Vladimír "Dracula" Moravčík s moderátorom Marcelom Forgáčom (Igor Dian)

„Tento projekt je unikátny v rámci Slovenska. Nebudovala sa len posilňovňa, ale moderné tréningové centrum. Verím, že vďaka profesionálnej príprave pod jednou strechou vychováme ďalších majstrov sveta, ktorí budú reprezentovať Slovensko,“ povedal Vlado Moravčík.

Šport Zóna sa tento týždeň sprístupní pre širokú verejnosť. „Otvorením Šport Zóny a zároveň aj Dracula Gymu sa mi splní môj obrovský sen. Poviem vám, že ide naozaj niečo špičkové – moderné športové centrum zamerané pre všetkých športuchtivých ľudí, ktorí chcú urobiť niečo pre seba a svoje zdravie. Pracovali sme na tom s ľuďmi, ktorí sú v dobrom slova zmysle rovnakí športoví fanatici, ako ja,“ zdôraznil Vladimír Moravčík.

Slávnostné prestrihnutie pásky (Igor Dian)
„V zrekonštruovanom prízemí budovy je samotné tréningové centrum, ktoré bude zamerané na tréningy pod dohľadom odborných trénerov. Pripravené sú najmodernejšie tréningové pomôcky, diagnostické vybavenie. Nechýba ani športový bar. Na poschodí sú situované multifunkčné priestory pre tanečné školy a rôzne pohybové aktivity ako joga či zumba, ktoré na sásovskom sídlisku doteraz absentovali,“ povedal manažér projektu Vladimír Piperek.

Vladimír "Dracula" Moravčík s primátorom Jánom Noskom. (Igor Dian)
Vladimír „Dracula“ Moravčík s primátorom Jánom Noskom.

Nové centrum bude zamerané najmä na rozvoj pohybových schopností vrcholových i amatérskych športovcov od žiackych až po seniorské kategórie v rôznych športových odvetviach (zápasenie, karate, džudo, box, futbal, hokej, gymnastika, zápasenie, golf, tenis a iné).

„K dispozícii bude profesionálny fyzioterapeut, odborník oblasti zdravia, výživy a prevencie chorôb, konzultačné hodiny bude poskytovať športový psychológ, nezabudlo sa ani na mentálneho trénera,“ dodal Vladimír Piperek.

Vladimír "Dracula" Moravčík s moderátorom Marcelom Forgáčom (Igor Dian)
Vladimír „Dracula“ Moravčík s moderátorom Marcelom Forgáčom

V odbornom tíme Šport Zóny je Jozef Poliak – špecializovaný tréner karate k 3. kvalifikačného stupňa a reprezentačný tréner SR pre kumite, Vladimír Moravčík – svetový šampión viacerých prestížnych organizácií a Mgr. Lucia Kováčiková – úspešná reprezentantka SR v karate, kvalifikovaná trénerka pre deti a mládež, certifikovaná regeneračná pracovníčka a výživová poradkyňa.

Juraj Valko, foto: Igor Dian

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tyson Fury odchádza nezdolaný

Britský boxer Tyson Fury knokautoval v londýnskom Wembley v 6. kole krajana Dilliana Whyte…