Domov INÉ Zimné športy Vlhová má nového trénera

Vlhová má nového trénera

To, o čom sa už nejaký čas šuškalo, potvrdila Petra Vlhová v pondelok prostredníctvom sociálnej siete. Našu najlepšiu lyžiarku a víťazku Svetového pohára v alpskom lyžovaní bude minimálne v nasledujúcej, olympijskej sezóne, viesť z pozície hlavného trénera švajčiarsky odborník Mauro Pini.

Švajčiar Pini sa s Vlhovej tímom predbežne dohodol na ročnej zmluve, ale strany nevylučujú ani dlhšiu spoluprácu. „Aj keď dosiahnuť to, čo sme si predsavzali, nebude jednoduché, som presvedčená, že vďaka skúsenostiam a vysokej odbornosti tréningových postupov nášho nového hlavného trénera Maura Piniho, ich spoločne dosiahneme,“ uviedla Vlhová.

„Keď sme sa pred piatimi rokmi rozhodli ísť cestou najvyššej kvality, zvažovali sme aj angažovanie švajčiarskeho odborníka Maura Piniho. V tom čase sme sa predovšetkým z ekonomických dôvodov ešte dohodnúť nedokázali. Ja som šťastný, že do nášho tímu prichádza vysoko renomovaný tréner,“ vyjadril sa Igor Vlha.

Pini v minulosti trénoval Švajčiarku Laru Gutovú­‑Behramiovú, Slovinku Tinu Mazeovú či Španielku Mariu­‑Jose Riendovú­-Contrerasovú. „Ďakujem Ski Team Vlha za príležitosť byť súčasťou tímu, ktorému sa už podarilo dosiahnuť veľké úspechy.

Je pred nami množstvo práce a nových výziev. Som rád, že budem môcť Petre pomôcť dosiahnuť jej ďalšie vysoké ciele. Teší ma, že v budúcej sezóne budem môcť na olympijských hrách reprezentovať slovenské farby,“ povedal 55-ročný švajčiarsky tréner.

red, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…