Domov INÉ Zimné športy Vlhová na ZOH skončila

Vlhová na ZOH skončila

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nenastúpila na alpskú kombináciu a na ZOH v Pekingu už nebude súťažiť. Čerstvú olympijskú víťazku v slalome trápi zápal členkovej šľachy, no najmä chce ešte zabojovať o zisk Veľkého glóbusu.

Čerštvá olympijská víťazka v slalome Vlhová mala alpskou kombináciou (17. februára) zavŕšiť svoje olympijské účinkovanie. Jej tréner Mauro Pini vysvetlil rozhodnutie skončiť tým, že má pretrvávajúce bolesti zapálenej členkovej šľachy ľavej nohy.

Pre tento problém vynechala minulotýždňový super­‑G a netrénovala ani zjazd. „Plánuje stráviť niekoľko dní doma, aby sa o olympijské emócie podelila so svojimi blízkymi a aby získala energiu potrebnú na náročný záver seriálu Svetového pohára,“ uviedol Pini v tlačovej správe SOŠV.

Zostala prázdna

Vlhová v rozhovore pre RTVS zdôraznila, že boj o olympijské zlato v slalome bol pre ňu fyzicky i mentálne vyčerpávajúci. „Určite to nebolo ľahké rozhodnutie. Trápi ma zranenie, ale nie je zasa také rozsiahle, aby ma limitovalo nastúpiť v kombinácii.

Dlho som o tom premýšľala. Celý život som chcela získať olympijské zlato v slalome, mentálne aj fyzicky ma to vyčerpalo. Som prázdna, všetko som dala do toho slalomu.

Cítim, že by som v kombinácii nebola stopercentná, mohla by som sa zraniť. Po olympiáde má ešte čaká dosť pretekov a mám šancu vyhrať veľký glóbus.

Chcem ísť domov, urobiť si reset a byť na 120 percent pripravená na boj o veľký glóbus,“ uviedla pre RTVS držiteľka siedmich medailí z vrcholných podujatí.

V seriáli SP už v predstihu získala malý glóbus za celkové víťazstvo v klasifikácii slalomu a stále má reálnu šancu úspešne zabojovať aj o obhajobu veľkého glóbusu z vlaňajšej sezóny.

V celkovej klasifikácii je s 1 009 bodmi priebežne druhá, pričom na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú (1 026) stráca len 17 bodov. Tretia Talianka Sofia Goggiová má na Slovenku už 240-bodový odstup (769).

sam, TASR, foto: TASR/Martin BaumannNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…