Domov INÉ Zimné športy Vlhová sa prvé dni na MS súťaže nedočkala

Vlhová sa prvé dni na MS súťaže nedočkala

V nedeľu 7. februára sa otváracím ceremoniálom začali v talianskom stredisku Cortina d′Ampezzo majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní. Najväčším slovenským želiezkom v ohni je aktuálna líderka Svetového pohára Petra Vlhová.

Slovenská lyžiarka patrí k najväčším favoritkám na zisk cenných kovov. V talianskom rezorte, kde dosiaľ neštartovala, bude obhajovať kompletnú medailovú zbierku z predchádzajúceho šampionátu spred dvoch rokov.

V roku 2019 vo švédskom Are si Vlhová vybojovala zlato v obrovskom slalome, striebro v alpskej kombinácii a bronz v slalome. Predovšetkým triumfom v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne si podmanila švédske stredisko. Po zisku zlata vravela, že ďalšiu medailu už „nechá na osud“, no o dva roky neskôr sú jej najvyššie ambície nepopierateľné.

Na konte má už osemnásť víťazstiev v pretekoch Svetového pohára a do Talianska pricestovala v úlohe líderky celkového poradia prestížneho seriálu. „Tréning som nemala, bola som sa pozrieť na kopci, kde sú zjazdovky, som tu prvýkrát v živote.

Povedala som, že si trúfam na medaily, urobím všetko, aby som získala minimálne jednu. Štvrté, piate, šieste miesto ma vôbec nebude zaujímať,“ vyhlásila 25-ročná slovenská reprezentantka.

Z prvých pretekov nič nebolo

Už v pondelok sa mala slovenská nádej postaviť na štart kombinácie (slalom + super-G). Nestalo sa tak. Pre husté sneženie sa organizátori rozhodli súťaž presunúť. Alpská kombinácia je po novom naplánovaná na budúci pondelok, teda presne týždeň po povôdnom, zrušenom, termíne.

Ako organizátori, tak aj fanúšikovia dúfali, že sa počasie umúdri, aby sa utorňajší program mohol do bodky naplniť. Avšak nad svahom Olympia delle Tofane sa usadila hmla a po snežení aj ona významne zasiahla do plánu šampionátu. Organizátori najskôr presunuli dopoludňajší super-G mužov na štvrtok a posunuli štart ženského super-G na neskoršiu hodinu.

Zároveň posunuli nižšie aj samotný štart, čím skrátili trať. Lenže hmla sa potom presúvala s usporiadateľmi. Tí napokon rozhodli o zrušení utorňajšieho programu. Superobrovský slalom žien presunuli, podobne ako mužský, na štvrtok.

„Škrt cez rozpočet“

Výrazné zmeny v harmonograme MS robia starosti všetkým štartujúcim, predovšetkým však krížia plány pretekárkam ako Petra Vlhová.

Slovenská zjazdárka plánovala štartovať v piatich zo šiestich individuálnych súťaží a po prvých dvoch (kombinácia a super-G) sa chystala ísť do Jasnej pripravovať sa na točivý program druhého týždňa. Ak sa uskutočnia všetky jej plánované súťaže, interval 5 štartov sa zúži na 10 alebo 11 dní.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…