Domov INÉ Zimné športy Vlhovej sa v „obráku“ nedarí

Vlhovej sa v „obráku“ nedarí

Petra Vlhová vyhrala v tejto sezóne štyri preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, ale ani raz to nebolo v obrovskom slalome. Túto štatistiku chcela zmeniť počas víkendu v slovinskej Kranjskej Gore. Líderka celkového poradia SP však namiesto pódia stratila zo svojho náskoku.

V sobotných pretekoch Vlhová skončila tesne pod pódiom na 4. mieste, keď za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou zaostala o 1,58 s. Vlhová predviedla v 1. kole solídnu jazdu a patrila jej 3. priečka s mankom 0,51 s na Bassinovú.

V 2. kole však skĺzla o jedno miesto smerom nadol. „Necítila som sa ideálne a trošku som sa trápila. Nakoniec som si to v 2. kole zhoršila o jednu pozíciu. Robila som drobné chyby od štartu až do cieľa.

Postupne sa to nabaľovalo. Trať bola trošku rozbitá a ľadová. Bohužiaľ, niektoré veci, čo sa týka techniky, mi uchádzali, čo na tom ľade bolo hneď vidno,“ vyhlásila Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Zverenke talianskeho trénera Magoniho nevyšiel podľa predstáv ani druhý obrovský slalom víkendu v Kranjskej Gore. Na strmom, dlhom a ľadovom svahu Podkoren 25-ročnej Slovenke nevyšlo už prvé kolo, keď v zatočených častiach nemohla poriadne pustiť lyže a v oblúkoch zostávala príliš dlho.

V cieli mala napokon manko 1,43 s a bola ôsma. V druhom kole sa nezlepšila, naopak, pred ňu sa dostali aj Švajčiarka Wendy Holdenerová a Novozélanďanka Alice Robinsonová.

„Na včerajšok a dnešok sa pokúsim rýchlo zabudnúť, lebo som nemala dobrý pocit. Teraz opäť prejdem na rýchlostné disciplíny, kde to bude pokojnejšie a bude aj viac času na tréning. Teším sa aj na to, že si trochu oddýchnem a načerpám nové sily,“ doplnila Vlhová.

Vlhová stratila

Vlhová napriek víkendovému nezdaru ostáva na čele Svetového pohára, avšak Švajčiarka Michelle Gisinová jej náskok stiahla už na 60 bodov. Tretia priečka patrí momentálnej suverénke obrovského slalomu Talianke Marte Bassinovej.

Tá ovládla obe víkendové preteky a v tejto sezóne vyhrala všetky štyri obrovské slalomy SP, ktoré dokončila. V hodnotení obrovského slalomu je suverénne na čele.

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zimná sezóna klope na dvere, ZSL je pripravený

Nová zimná sezóna bude pre Zväz slovenského lyžovania (ZSL) prvou v pozícii národného špor…