Domov VOLEJBAL Volejbalové reprezentácie bez Final Four

Volejbalové reprezentácie bez Final Four

Slovenským volejbalový reprezentáciám vôbec nevyšlo účinkovanie v Zlatej európskej lige. Ani muži, ani ženy sa zo svojich skupín nedokázali prebojovať na záverečný turnaj Final Four.

Mužská volejbalová reprezentácia vstúpila do bojov B-skupiny Zlatej európskej ligy víťazstvom. Nad Rumunskom vyhrali zverenci trénera Kardoša v ukrajinskom Záporoží 3:2 na sety, a to napriek tomu, že dvakrát v zápase prehrávali 0:1 i 1:2.

Domáci volejbalisti však v nasledujúcom dueli zasadili Slovákom facku, keď ich zdolali 3:0 na sety. Najmä v druhom sete Ukrajinci dominovali a dovolili našim volejbalistom uhrať len 8 bodov. „Tento zápas je ťažko komentovať, rovnocenným súperom sme boli len v krátkych pasážach.

Nedokázali sme reagovať na prvý side-out, druhý a tretí sme už nemali vôbec pod kontrolou,“ zhodnotil tréner Marek Kardoš. Následne potvrdili Ukrajinci dobrú formu aj víťazstvom proti Rumunsku, ktorým si zaistili víťazstvo v skupine i postup do Final Four.

Zostávajúce zápasy tak mohli Slováci odohrať bez tlaku. To však platilo aj o Rumunoch, ktorí nám prehru z prvého vzájomného duelu oplatili. Hoci slovenskí volejbalisti získali prvý set vo svoj prospech, v ostatných troch prevzali iniciatívu súperi, duel otočili v tabuľke skupiny B Slovákov preskočili.

V prípade víťazstva v záverečnom dueli ešte mohli slovenskí reprezentanti pomýšľať na druhé miesto v tabuľke, no napriek bojovnému a sympatickému výkonu proti Ukrajincom im podľahli 1:3.

Zlatá európska liga mužov 2021 – B-skupina – Záporožie (Ukr.):

Rumunsko – SLOVENSKO 2:3 (27, -21, 22, -24, -12)

SLOVENSKO – Ukrajina 0:3 (-21, -8, -21)

Rumunsko – SLOVENSKO 3:1 (-21, 20, 22, 19)

Ukrajina – Slovensko 3:1 (-23, 23, 21, 24)

Konečná tabuľka B-skupiny:

1. Ukrajina 4-0 12:3 12 b. – postup do Final Four
2. Rumunsko 1-3 7:10 4 b.
3. SLOVENSKO 1-3 5:11 2 b.

Slovenky bez víťazstva

Už úvodný duel druhého turnaja Zlatej európskej ligy žien zmaril šance slovenských volejbalistiek na postup na záverečný turnaj.

V bulharskom Plovdive nestačili na domáce hráčky, ktorým podľahli 0:3 na sety a k prvým dvom prehrám z prvého turnaja ZEL pridali tretiu, ktorá definitívne pochovala ich šance na Final Four.

sam, TASR, foto: facebook  • Slovenky vstúpili do zlatej ligy zle

    Slovenské volejbalové reprezentantky vstúpili do tohtoročnej Zlatej európskej ligy dvomi p…
  • Šampiónom Euroligy premiérovo Efes

    Nemecký Kolín nad Rýnom hostil uplynulý víkend Final Four basketbalovej Euroligy. Miestenk…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii VOLEJBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Michalovič a Radosová opäť Volejbalistami roka

Víťazmi ankety Niké Volejbalista roka sa rovnako ako vlani stali Peter Michalovič a Nikola…