Domov VOLEJBAL Volejbalové reprezentácie s postupom na ME

Volejbalové reprezentácie s postupom na ME

Slovenskí volejbalisti postúpili na majstrovstvá Európy po tom, čo ovládli kvalifikačnú E­‑skupinu. Podobný kúsok sa podaril aj ich reprezentačným kolegyniam, ktoré navyše neprehrali ani zápas. Pre ženský kolektív to bude piata účasť na európskom šampionáte, muži sa medzi európskou elitou predstavia jedenástykrát.

Slováci s neľahkou skupinou

Slovenskí volejbalisti cestovali na druhý kvalifikačný turnaj do rumunského mesta Ploješť, kde ich v rámci kvalifikačnej E­‑skupiny čakali duely so Švajčiarmi, Albáncami a domácimi Rumunmi. V dôležitom úvodnom dueli dokázali zdolať Švajčiarov 3:1.

Po tom, čo aj Rumuni zdolali Švajčiarov, mali slovenskí volejbalisti istotu postupu. S istotou ovládnutia kvalifikačnej skupiny následne zdolali Albáncov 3:1, na duel s domácim výberom už nasadil tréner omladenú zostavu, ktorá podľahla súperovi 1:3.

„Veľmi ma teší postup. Nebola to ľahká skupina, aj keď sa to môže zdať. Švajčiari vyrukovali s takou zvláštnou a nepríjemnou hrou, na ktorú Rumuni dvakrát nenašli recept a som rád, že nám sa to podarilo,“ povedal tréner slovenského výberu Marek Kardoš.

Slováci sa na ME predstavia po jedenástykrát v histórii a ôsmykrát za sebou, medzi elitou nechýbali od roku 2007. Septembrový šampionát sa uskutoční v Poľsku, Česku, Estónsku a Fínsku (1. – 19. 9.), žreb základných skupín je na programe vo štvrtok 27. mája v Helsinkách.

Suverénne Slovenky

Aj slovenské volejbalistky si účasť na európskom šampionáte zaistili ešte pred odohratím všetkých duelov. Svoj druhý kvalifikačný turnaj odohrali v domácom prostredí v Nitre. Postup si zaistili víťazstvom vo svojom štvrtom vystúpení v rámci kvalifikačnej skupiny D, keď zdolali Čiernu Horu 3:0.

Ďalším víťazstvom bez straty setu proti Kosovu si zaistili prvé miesto v skupine, no a plný počet bodov im pripísali po kontumačnej výhre s Fínkami, ktoré kvôli výskytu koronavírusu v tíme nemohli nastúpiť na zápas.

Slovenky sa na ME predstavia opäť po dvoch rokoch a celkovo piatykrát v histórii (2003, 2007, 2009, 2019, 2021). Šampionát sa uskutoční od 18. augusta do 4. septembra v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku, žreb je na programe vo štvrtok 20. mája v Belehrade.

max, TASR, foto: TASR/Henrich Mišovič, facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii VOLEJBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Michalovič a Radosová opäť Volejbalistami roka

Víťazmi ankety Niké Volejbalista roka sa rovnako ako vlani stali Peter Michalovič a Nikola…