Domov ATLETIKA Volko na halových ME opäť s medailou

Volko na halových ME opäť s medailou

Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu na 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni. Vo finále zabehol čas 6,61 s. Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz.

Zverenec trénerky Nadi Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán.

Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka  zlato a dvakrát bronz Dana Velďáková v trojskoku.

Zmiešané pocity, no v medailu ani nedúfal

„Mám trochu zmiešané pocity, pretože vo finále to bol z mojej strany asi najhorší beh tu. Mal som strašne slabý štart. Napriek tomu mám radosť, že sa mi podarilo získať cenný kov,“ povedal pre RTVS Volko. Najrýchlejší slovenský atlét sa pred majstrovstvami nestaval do úlohy favorita. V európskych tabuľkách mu patrila až desiata priečka.

„Pred šampionátom som ani nedúfal, že sa môžem dostať tak ďaleko. Po výbornom behu v semifinále som sa dostal do eufórie a veľmi som sa na finále tešil. Na zlato som nemal, 6,47 Jacobsa je na úplne inej úrovni,“ priznal 24-ročný šprintér.

Bronz je v jeho podaní o to cennejší, že prišiel po komplikovanom období plnom nečakaných zmien v súťažnom i tréningovom procese pre pandémiu koronavírusu. „Veľakrát sme museli improvizovať, úspech je veľkým zadosťučinením.

Je to pre nás veľká odmena za tie ťažké tréningy, ktoré sme absolvovali a za všetky tie náročné podmienky, s ktorými sme sa museli vyrovnať,“ povedal slovenský šprintér, ktorý priznal, že z Torune odchádza spokojný. Bronzová medaila bola viac ako očakával.

red, TASR, foto: TASR/AP



Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Po 41 rokoch má Európa víťaza olympijskej stovky

Olympijským šampiónom v behu na 100 m sa stal taliansky atlét Lamont Marcell Jacobs v novo…