Domov FUTBAL Weiss sa vrátil domov, a hneď získal titul

Weiss sa vrátil domov, a hneď získal titul

Len v utorok minulý týždeň oznámil futbalový Slovan, že miesto po odvolanom trénerovi Darkovi Milaničovi zaujme Vladimír Weiss st. Ten v stredu viedol prvý tréning vo svojom staronovom pôsobisku a už v sobotu sa tešil aj z prvej trofeje.

Weiss st. trénoval Slovan aj v sezóne 2011/2012 a priviedol ho do skupinovej fázy Európskej ligy. Potom zamieril do Kazachstanu, kde trénoval Kajrat Almaty.

Uplynulé štyri roky pôsobil na lavičke gruzínskej reprezentácie, na ktorej skončil v novembri 2020. Prenikol s ňou až do finále baráže o EURO 2020.

„Prišiel som domov a vrátil som sa do klubu, z ktorého som už raz odišiel. V tom čase to nebolo ideálne. Ale tu žije história a človek sa učí z chýb. Mal som voľno a čakal som, čo bude.

Teraz sedím tu a dohodli sme sa na dlhodobej spolupráci, viem, do čoho idem. O to väčšia to bude zodpovednosť, ale aj česť. Viem, aký bude psychický tlak, výzvy, tlak od fanúšikov.

Mám veľa priateľov, ale aj nepriateľov. Ja sa svojou prácou budem snažiť dokázať, že ju viem robiť,“ uviedol 56-ročný tréner na prvej tlačovej konferencii po príchode do klubu.

Dlhodobá spolupráca prinesie zmeny

Generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. priznal, že rokovania s novým trénerom boli dlhé. „Som nesmierne rád, že sme sa dohodli a že sme našli spoločnú reč. Rokovania boli dlhšie, lebo chceme spolupracovať dlhodobejšie a chceme nastaviť nejaký smer. Dohodli sme sa na päťročnej spolupráci,“ povedal Kmotrík na piatkovej tlačovej konferencii.

Weiss plánuje po príchode do Slovana urobiť zmeny na každom poli. „Mne je Darka Milaniča ľúto, ale toto je trénerský život, stalo sa to aj mne. Vedenie urobilo zmenu na trénerskom poste a ja som sa musel rozhodnúť rýchlo. Ja sa tejto výzvy nebojím. Je možné, že v Slovane ukončím aj svoju kariéru.

Chcem, aby sme na tento krásny štadión prilákali čo najviac fanúšikov. Chceme sa prebojovať do Európy, nehovorím, že hneď, ale chceme budovať klub. O jeho filozofii sme sa rozprávali veľmi dlho. Klub bude nastavený trochu inak, než bol doteraz,“ povedal Weiss.

Prvý zápas a hneď titul

Už v sobotu sa Weiss st. tešil vo svojom staronovom pôsobisku zo zisku ligového titulu. Slovanisti spečatili zisk trofeje víťazstvom v Zlatých Moravciach 4:0. „Keď vyhráte prvý zápas vonku 4:0, tak musíte byť rád. Navyše to bol titulový zápas pre chlapcov a klub, takže vás to poteší.

Samozrejme, bola to naša povinnosť. Moja povinnosť bola pripraviť hráčov na posledný krok. Mrzí ma len to, že som nemohol dať všetkým šancu,“ povedal staronový kouč Slovana a dodal:

„V prvom rade gratulujem chlapcom a klubu. Toto víťazstvo patrí aj Darkovi Milaničovi, ktorý pracoval celú sezónu. Som rád, že hráči ukázali emócie v zápase, radovali sa z gólov. Chlapci hrali schuti. Je to len prvý krok našej spolupráce.“

sam, TASR, foto: TASR/Lukáš GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …